Ogromny ślimak jako zwierzątko domowe. Musiała udowodnić, że jest prawdziwy

Redakcja
26.07.2017  14:09
Gigantyczny ślimak
Gigantyczny ślimak Fot: twitter.com/whatmaddness

Internauci zarzucali jej oszustwo. Szybko wyprowadziła ich z błędu.

Użytkowniczka Twittera opublikowała zdjęcie ślimaka, które w krótkim czasie stało się hitem w mediach społecznościowych. Ludzie nie mogą uwierzyć, że zwierzę było większe od dłoni właścicielki.

Fotografia błyskawicznie została udostępniona ponad 40 tysięcy razy. Wśród komentarzy pojawiły się głosy, że musi być to jakiś fotomontaż, a mięczak prawdopodobnie jest atrapą. Autorka wpisu zdementowała nieprawdziwe informacje i podzieliła się wiedzą na temat tego gatunku.

Proszę. Mój królik. Jest bardzo chory – napisała madds pod zdjęciem.

Wyjątkowy gatunek

Chcąc udowodnić swoją wiarygodność, kobieta opowiedziała o fotce nieco więcej. Wyjaśniła skąd pochodzi jej pupil oraz do jakiego gatunku należy. Okazało się, że oślizłe zwierze to lądowy ślimak afrykański. Achatina osiąga znacznie większą wielkość od znanych nam mięczaków z ogródka i może ważyć nawet pół kilograma.

Jak podaje tvn24.pl, wyjątkowe rozmiary są wynikiem braku wrogów w naturalnym środowisku. Miejscowi zbierają je w celach konsumpcyjnych, a niektórzy mają je za zwierzęta domowe. Jeden ślimak może złożyć nawet tysiąc jaj w ciągu roku, co czyni je niebezpiecznymi szkodnikami.

Inni właściciele nietypowych przyjaciół również podzielili się wspólnymi zdjęciami.

Zobacz inne zdjęcia ślimaków:

Przeczytaj więcej
Komentarze