Poruszające wideo ze słoniątkiem. Dorosłe osobniki biegły na ratunek

Redakcja
20.06.2017  12:09
Słonie współpracowały, aby uratować młode
Słonie współpracowały, aby uratować młode Fot: youtube.com/watch?v=mSP1U55ccgg

Nagranie jest dowodem na inteligencję oraz empatię tych zwierząt.

Natura jest w stanie zachwycić swoim pięknem nawet w zamknięciu. Zaskakujący film z zoo umieszczony w sieci pokazuje zwierzęcy instynkt, który w trudnych sytuacjach ma więcej wspólnego z ludzkim zachowaniem, niż się tego można spodziewać. Widać na nim, jak słonie współpracowały, aby uratować swojego potomka.

Nie jest tajemnicą, że te wielkie ssaki są niezwykle inteligentne. Dbają o swoje stado i latami wspominają zmarłych. Na wolności stają się ofiarami kłusowników, którym marzy się zysk ze sprzedaży kości słoniowej.

Wszystkie znane nam gatunki słoniowatych są zagrożone lub bliskie wyginięciu. Sposobem na podtrzymanie określonej liczby żyjących osobników jest umieszczenie pewnej ich części w specjalistycznych ogrodach zoologicznych.

To właśnie w jednym z takich miejsc, jakim jest Grand Park Zoo w Korei Południowej doszło do niebezpiecznego wypadku. Kamera przemysłowa zarejestrowała moment, w którym małe słoniątko za bardzo przechyliło się w stronę sadzawki, przez co wpadło do głębokiej wody. Późniejsze wydarzenia wzruszyły tysiące internautów.

"Ludzcy" rodzice powinni się od nich uczyć - napisał Mike Manners pod filmem.

 

Biegły na ratunek

Jak informuje serwis news.com.au, młode miało problem z utrzymaniem się na powierzchni, co mogło doprowadzić do utonięcia. Dwa osobniki natychmiast zareagowały na sytuację, szukając idealnego rozwiązania problemu. Po chwili przemyśleń wbiegły do sadzawki, aby uratować maleństwo.

W tle widać trzeciego słonia z sąsiadującego wybiegu, który również chciał pomóc w potrzebie, na co wskazuje nerwowe poruszanie się tuż przy ogrodzeniu.

Wideo obejrzano już ponad 560 tysięcy razy, a komentujący są zachwyceni zachowaniem ssaków. Dodają, że w pewnych kwestiach zwierzęta są znacznie lepsze od ludzi i powinniśmy się od nich uczyć.

Zobacz współpracujące słonie:

Przeczytaj więcej
Komentarze