Zgłosiła się do lekarza z bólem głowy. Okazało się, że w jej uchu jest pająk

Redakcja
09.06.2017  16:20
pająk w uchu kobiety
pająk w uchu kobiety Fot: East News

Maleńki owad długo zwlekał z opuszczeniem przytulnej kryjówki.

Lekshmi L., 49-latka z hinduskiej miejscowości Hebbal, nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyła co jest przyczyną jej dolegliwości.

Kobieta żaliła się na mrowienie wewnątrz prawego ucha i bóle głowy po drzemce, którą ucięła sobie na przydomowej werandzie. Jak podaje DailyMail.com, obudziło ją dziwne uczucie, z godziny na godziny przybierające na intensywności i sile. Nie pomogło ani przełykanie śliny, ani próba "odetkania" kanału usznego tradycyjnymi sposobami. Gdy co środka narządu zajrzała córka kobiety z pomocą latarki, nic nie zobaczyła.

Dyskomfort narastał, podobnie jak irytacja u dotkniętej dziwną przypadłością. Decyzję o udaniu się do placówki Columbia Asia Hospital podjął jej mąż, który zawiózł cierpiącą kobietę na miejsce. Dopiero tam zszokowany personel medyczny odkrył intruza w uchu pacjentki. Przeprowadzający zabieg lekarz nagrał moment, w którym drażniąc pająka mocnym światłem, udaje się skłonić go do wyjścia na zewnątrz.

pająk w uchu
pająk w uchu Fot: Youtube.com/SWNS TV

Nieproszony gość

Dr Santosh Shivaswamy, ololaryngolog ze szpitala Columbia, nie krył zdziwienia tym, co znalazł w ciele kobiety. Wcześniej miał już do czynienia z przypadkami, gdy ucho było zatkane przez jakiś obcy przedmiot. Procedura jego udrożnienia jest wtedy prosta i bezproblemowa. Gorzej, gdy chodzi o żyjące stworzenie.

Gdy do ludzkiego ucha trafia owad, niepokój pacjenta może utrudnić zabieg. Szczególnie rzadko można spotkać na żywo pająka poruszającego się wewnatrz czyjegoś aparatu słuchowego - wyznał Shivaswamy, którego wypowiedź cytuje DailyMail.com.

Gdy było już po wszystkim, 49-latka zwierzyła się, że była przerażona myślą o chodzącej w środku jej głowy żywej istocie. Ostry ból ucha jaki temu towarzyszył, doprowadzał ją do obłędu. Gdy usłyszała diagnozę, nie mogła się poruszyć ze strachu. Na szczęście wszystko skończyło się bez powikłań dla kobiety. Jakie były dalsze losy pająka - tego nie ustalono.

Przeczytaj więcej
Komentarze