Ziemia jest płaska. Potwierdziło to zaćmienie Słońca

Redakcja
22.08.2017  13:24
Ziemia jest płaska
Ziemia jest płaska Fot: Nasa.gov

Nie brakuje osób, które dały się przekonać.

21 sierpnia mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogli obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Nazywano je Wielkim Amerykańskim Zaćmieniem. Cień Księżyca wędrował przez Amerykę Północną, a w pewnym momencie gwiazda została przysłonięta przez niego na prawie 3 minuty.

Aby podziwiać zjawisko astronomiczne nie trzeba było wyjeżdżać do Stanów. W internecie dostępne były liczne transmisje. Jedną z nich przeprowadziło NASA. Pokazało zaćmienie również z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Niektórych utwierdziło to w przekonaniu, że Ziemia jest płaska. Youtuber ThePottersClay opublikował wideo, w którym stara się potwierdzić kontrowersyjną teorię. 

Twierdzi, że Ziemia jest płaska:

Wielki spisek

Internauta twierdzi, że biorąc pod uwagę ruch obrotowy Ziemi, cień Księżyca powinien wędrować ze wschodu na zachód. Podczas zaćmienia było jednak odwrotnie. Zapewne nie wziął pod uwagę, że prędkość orbitalna Księżyca jest większa, niż ruch obrotowy planety. 

Jeśli Słońce podróżuje ze wschodu na zachód, dlaczego Księżyc miałby poruszać się inaczej? - pyta Mimi Prays (youtube.com/ThePottersClay).

Spiskowcy sugerują, że cień Księżyca powinien mieć znacznie większe rozmiary. Nie zwracają uwagi na odległość jaka dzieli Ziemię i ciało niebieskie. Dla niektórych nawet 380 tys. kilometrów nie robi różnicy.

Widziałem część bzdur, które publikuje na ten temat NASA. Teraz wiem, że coś kręcą – stwierdził Tribulation Now (youtube.com/ThePottersClay).

Obala teorię płaskiej Ziemi:

Przeczytaj więcej
Komentarze