12-letnia dziewczynka urodziła dziecko. 29-letni ojciec jest Romem

Redakcja
29.05.2017  13:13
Romka urodziła dziecko
Romka urodziła dziecko Fot: Pixabay.com

W Romskiej społeczności jest to normalne zjawisko. Łagodny wymiar kary szokuje.

Polska kultura nieustannie miesza się z innymi zwyczajami, obrzędami i tradycjami. Zachowanie mieszkańców naszego kraju stale ewoluuje, ale niektóre czyny są nieakceptowalne w polskiej społeczności. Mężczyzna współżył z 12-latką, dziewczyna urodziła.

We Wrocławiu doszło do szokującego zdarzenia. Dorosły mężczyzna współżył z 12-letnim dzieckiem, czego wynikiem była ciąża u nieletniej. Cała sprawa traktowana była jako całkowicie normalna rzecz w kręgu rodziny ofiary i jej napastnika, ponieważ oboje są Romami. Jak pisze gazetawroclawska.pl, w romskiej kulturze nastoletnie matki nie są zaskakującym zjawiskiem.

Dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z tego, co właściwie się dzieje. 12-latka zaszła w ciążę z 29-letnim mężczyzną. Ich wspólny stosunek szybko wyszedł na jaw, kiedy u dziecka pojawiły się pierwsze symptomy ciąży, jakimi są mdłości i złe samopoczucie.

Dziecko przyszło na świat przez cesarskie ciężcie, ponieważ istniała niewspółmierność porodowa. Dziewczynka była zbyt drobna, żeby urodzić dziecko siłami natury – zdradzili lekarze w rozmowie z gazetawroclawska.pl

Mężczyzna został skazany

Od lat istnieje społeczne przyzwolenie na praktykowanie romskich tradycji, według których możliwe są zaślubiny nieletniej dziewczynki z dorosłym mężczyzną. Mąż ma pełną dowolność w tym, kiedy zechce współżyć ze swoją partnerką, więc w świetle romskiego prawa nie dochodzi do gwałtu.

Tym razem sąd zajął się sprawą, ponieważ przedstawiono jasny dowód kontaktów seksualnych, jakim jest ciąża u nieletniej dziewczynki. Sprawa strząsnęła opinią publiczną, ale mimo to, sąd nie zdecydował się na wysoki wyrok, bo nie doszło do rażących wykroczeń.

Mężczyzna przyznał się do obcowania z nieletnią, ale nie widział w tym żadnego problemu. Nie doszło o gwałtu, a dziewczynka jest jego żoną. Sąd skierował 12-latkę do ośrodka opiekuńczego, a jej mąż spędzi trzy lata w zakładzie karnym. Ma również zakaz zbliżania się do ofiary.

Przeczytaj więcej
Komentarze