14-latek pozwany za oszustwo w grze. Matka stanęła w jego obronie

Redakcja
28.11.2017  14:22
14-latek pozwany za oszustwo w grze. Matka stanęła w jego obronie
14-latek pozwany za oszustwo w grze. Matka stanęła w jego obronie Fot: Flickr.com/dfactory

Społeczność graczy nie chce cwaniaków w swoich szeregach.

Oszustwa w grach wieloosobowych są prawdziwą zmorą dla producentów i uczciwych graczy. Wprowadza się specjalne regulaminy, za których złamanie grożą surowe konsekwencje. Tak jest w przypadku 14-latka pozwanego przez wydawcę Fortnite.

Naciąganie zasad rozgrywki przez zewnętrzne programy może działać na szkodę twórców i dystrybutorów danego produktu. Amerykanin udostępnił wideo, na którym zaprezentował działanie programu hakerskiego. Młodzieniec zachęcał do ingerowania w grę i przeszkadzania innym użytkownikom. Na początku firma zadbała o usunięcie materiałów z nielegalną treścią.

Ku zdziwieniu producentów, początkujący YouTuber wystosował apelację. Epic Games miało do wyboru dwa wyjścia: cofnąć skargę i doprowadzić do przywrócenia wideo lub złożyć pozew sądowy. Zdecydowano się na drugą opcję. Studio wniosło skargę cywilną przeciwko oszustowi - firma chce 150 tys. dolarów odszkodowania. Kara miała zniechęcić nieuczciwe osoby do ingerowania w kod gry.

 

Matka na dobre i na złe

Kiedy sprawa stała się poważna, swoje stanowisko przedstawiła matka chłopca. Wyraziła swoje niezadowolenie i zarzuciła Epic Games nielegalne działania. Według niej, firma złamała prawo stanu Delaware, kiedy opublikowano dane oszusta.

Dodała, że jej syn jest niewinny i nie tworzył programów mających na celu oszustwa w grach wieloosobowych. Jak napisała w swoim liście przytaczanym przez mashable.com, nigdy nie dała swojemu dziecku pozwolenia na grę w Fortnite, a korzystanie z usług wymaga zgody rodzica.

Póki co nie wiadomo, w jaki sposób zakończy się ta sprawa. Jedno jest pewne – społeczność graczy jest zadowolona z podejmowanych przez studio kroków. Walka z oszustwem w grach została wyniesiona na znacznie wyższy poziom, niż zwykłe blokowanie użytkownika.

Przeczytaj więcej
Komentarze