Brutalny atak kiboli na ciemnoskórego boksera. Użyli siekiery

Redakcja
07.08.2017  10:36
Czarnoskóry bokser
Czarnoskóry bokser Fot: GRZEGORZ CELEJEWSKI / AGENCJA GAZETA

Internauci szukają winnych.

W Szczecinie, podczas zlotu żaglowców "The Tall Ship Races", doszło do ataku. Na imprezie beztrosko bawiły się tysiące ludzi. Jednak ciemnoskóry Patryk F., w jednym z klubów przy ul. Dworcowej, usłyszał „ty czarnuchu”. To nie był koniec jego kłopotów.

Jak informuje szczecińska "Wyborcza", poszkodowany to bokser związany z warszawską Legią. Został zaatakowany przez 5 młodych mężczyzn. Gdy chciał opuścić klub, powiedzieli do niego „już stąd nie wyjdziesz”. Rzucili się na niego, ale nikt ze świadków nie zareagował.

Media określiły atak jako rasistowski. Internauci mają jednak inne zdanie. Określający siebie na Twitterze mianem "lokalnego patrioty" miłośnik Pogoni Szczecin stwierdził, że były to wbrew pozorom porachunki "mafijne", a kolor skóry poszkodowanego nie miał tu nic do rzeczy.

To byli kibole

Bokser podjął walkę z agresorami. Udało mu się znokautować jednego z nich, ale otrzymał cios siekierą w plecy. Napastnik chciał uderzyć również w głowę, ale sportowiec zasłonił się ręką. Ostrze poważnie ją poraniło.

Poszkodowany przeżył atak. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. W tej samej placówce znalazł się również jeden z napastników, którzy został przypadkowo uderzony siekierą przez swojego kompana.

Prowadzimy intensywne czynności w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała – oświadczył Przemysław Kimon, rzecznik prasowy zachodniopomorskiej policji (Wiadomosci.wp.pl).

Ze względu na dobro postępowania, nie ujawniono więcej szczegółów. Wiadomo tylko, że agresorzy byli związani ze środowiskiem kibolskim.

Przeczytaj więcej
Komentarze