Kierowca fiata wjechał w mercedesa. Policjanci złapali się za głowy, gdy pokazał im dowód osobisty

Redakcja
06.09.2017  11:37
Policja zatrzymała wiekowego kierowcę
Policja zatrzymała wiekowego kierowcę Fot: East News

Polak potrafi. Wsiadł za kółko mimo niezwykłej metryki.

Na warszawskim Mokotowie doszło do kolizji drogowej. Kierowca fiata uno zmieniał pas na skrzyżowaniu ulic Idzikowskiego i Powsińskiej. Manewr nie do końca się powiódł, ponieważ uderzył w jadącego obok mercedesa.

Na miejscu zjawili się funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego. Sprawdzili dane sprawcy wypadku i osłupieli. Okazało się, że urodził się w 1913 roku. Magdalena Bieniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdziła, że rzeczywiście miał ponad 100 lat.

Senior na drodze

Policjanci uznali, że wyrządzone szkody były niewielkie i skończyło się na upomnieniu. Jak informuje TVN24.pl, 104-latek nie został również skierowany na badania lekarskie.

Internauci nie są zadowoleni z tak łagodnego podejścia.

I to jest równość... Młodym dają kosmiczne OC i ograniczenia, a tym starszym nic bo przecież doświadczeni - napisał Cyran (Facebook.com/TVN24).

Równouprawnienie.....Jak się hulajnogę prowadzi po 1 piwie to afera na całą Polskę, a taki wiekowy człowiek ma przywileje... Karygodne - skomentowała Magda (Facebook.com/TVN24).

Wypadki drogowe z udziałem osób starszych to coraz większy problem. W 2014 roku kierowcy po 60. roku życia doprowadzili do prawie 4 tys. kolizji. W ich wyniku zginęły 353 osoby. W 2016 roku liczba wypadków wzrosła do 4343. 

Unijni urzędnicy pracują nad zmianą przepisów. W planach są obowiązkowe badania dla seniorów wsiadających za kółko.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze