Kierowca wjechał w nastolatków. Policjanci nie mogli uwierzyć ile miał lat

Redakcja
17.10.2017  14:49
Kierowca senior spowodował wypadek
Kierowca senior spowodował wypadek Fot: Lubelska.policja.gov.pl

To była jego "ostatnia podróż".

W Białej Podlaskiej doszło do wypadku na oznakowanym przejściu drogowym na alei 1000-lecia. 16 października około godziny 15:00 samochód wjechał w dwójkę nastolatków. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę. Funkcjonariusze byli w szoku, gdy sprawdzili jego dokumenty.

Mężczyzna kierujący "maluchem" miał 97 lat. Okazało się, że to on spowodował wypadek. Jak informuje lubelska policja, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Poszkodowani odnieśli niegroźne obrażenia. Mężczyzna już nie siądzie za kółkiem, ponieważ za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa i naruszenie przepisów ruchu drogowego  stracił uprawnienia do kierowania.

Odstrzał pieszych

Internauci sugerują, że ustawodawca powinien wprowadzić obowiązkowe badania dla kierowców w takim wieku, by nie stwarzali zagrożenia na drodze. Nie brakuje też osób, które podziwiają seniora za to, że pomimo takiej metryki wciąż prowadził samochód. Niektórzy są zdania, że większe bezpieczeństwo na drogach można uzyskać poprzez eksterminację pieszych.

W tym wieku nie powinien już kierować pojazdami – uważa Maciej (facebook.com/Policja Pro).

Chodzą po przejściach dla pieszych jak zwierzęta – twierdzi Martin (facebook.com/Policja Pro).

A może jakiś prewencyjny odstrzał ludzi, którzy podchodzą za blisko drogi i wpadają na samochody jak łosie? – sugeruje Rob Sch (facebook.com/Policja Pro).

To nie pierwszy przypadek w Polsce, gdy kierowca w takim wieku powoduje kolizję drogową. We wrześniu na warszawskim Mokotowie 104-letni kierowca uderzył w jadącego obok mercedesa podczas zmiany pasa. Dostał jedynie upomnienie.

kierowca senior policja
kierowca senior policja Fot: lubelska.policja.gov.pl
Przeczytaj więcej
Komentarze