Ksiądz podejrzany o molestowanie dzieci. Miał to robić na katechezie

Redakcja
29.11.2017  11:14
Ksiądz molestował dzieci w Polsce
Ksiądz molestował dzieci w Polsce Fot: Pixabay.com

Porównał się do Jezusa.

Skandal w szkole w Koźmińcu koło Pleszewa w Wielkopolsce. 23 listopada dyrekcja placówki wezwała policję, ponieważ istniało podejrzenie, że ksiądz molestował seksualnie troje 13-letnich uczniów. Jak informuje WP.pl, sprawę nagłośnili rodzice i do akcji wkroczyła prokuratura. 

47-letni duchowny na razie nie poprowadzi żadnej katechezy. Kuria Biskupia w Kaliszu zawiesiła go w czynnościach duszpasterskich i zwolniła z administrowania parafii w Lutyni. Zabroniono mu także pracy z młodzieżą.

Monika Kolaska z pleszewskiej policji powiedziała, że działanie księdza miało być jednorazowe. Nie zatrzymano go w związku z oskarżeniami. Uczniowie zostaną przesłuchani w obecności psychologa.

 

Kłamliwy donos

Jak informuje krotoszyn.naszemiasto.pl, w listopadzie pewnego duchownego przeniesiono z Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej w Lutyni do Caritasu Diecezji Kaliskiej do Domu Bartymeusza dla bezdomnych mężczyzn w Domaniewie. Był podejrzany o "niewłaściwe zachowania względem nieletnich". Istnieje, że chodzi o tego samego księdza, którym zajęła się prokuratura.

Parafianie stanęli w jego obronie. Uważają, że padł ofiarą kłamliwego donosu i postarają się o jego powrót.

Jezus też cierpiał i dostał wyrok bez podania winy. W tej chwili widocznie chce, żebym w ten sposób się do niego upodabniał - skomentował sprawę oskarżony (faktykaliskie.pl).

To kolejny przypadek skandalu w polskim Kościele w 2017 roku. W listopadzie zrobiło się głośno o proboszczu z Kasiny Wielkiej. Zbierał od wiernych pieniądze m.in. na remont świątyni. Prace nie ruszyły, a w garażu księdza Wiesława Maciaszka pojawił się luksusowy samochód za prawie pół miliona złotych. Duchowny wydał w tej sprawie oświadczenie.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze