Mamed Chalidow chce wyjechać z kraju. Powodem jest zachowanie Polaków

Redakcja
25.07.2017  17:24
Mamem Chalidow
Mamem Chalidow Fot: East News

Nie podoba mu się to, w jaki sposób odbierana jest jego wiara. Sportowiec wyznaje islam.

Polski zawodnik MMA  i międzynarodowy mistrz KSW już niebawem może na stałe opuścić nasz kraj. Wszystko przez ksenofobiczne ataki, na jakie narażony jest sportowiec. Mamed Chalidow jest pochodzenia czeczeńskiego i nie podobają mu się komentarze od widzów i kibiców. Głównym powodem niechęci ma być jego wiara.

Chalidow uważa się za radykalnego muzułmanina i często wspomina o tym publicznie. Jest zdania, że spadająca popularność oraz przygasająca kariera są skutkiem zachowania Polaków, którzy nie potrafią darzyć go szacunkiem. Mężczyzna wyznał już dziennikarzowi, że kupił mieszkanie w Czeczenii, dokąd wkrótce się przeniesie.

Jeżeli ktoś chce, żeby wrócił do siebie, to on już kupił mieszkanie w Groznym. Teraz też jest obecnie w Groznym, chyba jeszcze z miesiąc tam będzie. Tak wszyscy popracujemy nad tym, że on tam wreszcie zostanie – powiedział Sylwester Latkowski, dziennikarz (sportowefakty.wp.pl).

 

Gotowy do wyjazdu

Jak podaje serwis sportowefakty.wp.pl, szalę goryczy miało przelać spotkanie na PGR Narodowym, gdzie zawodnik zwyciężył walkę z Borysem Mańkowskim, ale publiczność nie była zadowolona z tego powodu. Czeczen został wybuczany i wygwizdany przez obecnych na stadionie ludzi.

Każdy powinien być sobą, ponieważ Polska jest krajem umożliwiającym swobodne wyrażanie siebie. Informowanie o podążaniu za zasadami islamu jest bardzo odważnym ruchem w czasie, kiedy temat ten jest dość kontrowersyjny.

Przeczytaj więcej
Komentarze