Nie powinni tego robić w radiowozie. Policjantów spotka kara

Redakcja
08.09.2017  10:16
Policjanci w radiowozie
Policjanci w radiowozie Fot: East News

Za swój czyn mogą zostać usunięci ze służby.

11 lipca policjanci z Gostynia zatrzymali się radiowozem na obrzeżach miasta w pobliżu stadionu. Jak informuje Gostyn24.pl, postanowili uciąć sobie na drzemkę w służbowym aucie. Mieli jednak pecha.

Na miejscu pojawił się mężczyzna, który zrobił zdjęcia śpiącym policjantom. Trafiły do lokalnych mediów i internetu. Wkrótce otrzymała je również komenda policji. Tak oto dla przyłapanych funkcjonariuszy skończył się sen o karierze. Nie ominie ich kara.

drzemka policjantów w radiowozie

Był sen, będzie koszmar

Okazuje się, że zdania internautów na temat incydentu są podzielone. Niektórzy chwalą postawę mężczyzny, który udokumentował skandaliczne zachowanie na służbie. Są jednak osoby, które go atakują.

Nie było w pobliżu pijanego rowerzysty więc co mieli robić jak nic innego nie potrafią! - skomentował internauta o nicku !!!!!!!!!!!!!!!!! (O2.pl).

Donosiciele byli, są i będą. To są ludzie bez honoru i dumy - napisała lora (O2.pl).

Tak już całkiem na poważnie to zdarzyło mi się przejeżdżać obok radiowozu ze śpiącymi policjantami w środku dwukrotnie, z czego raz w naszym rejonie. Jednak nie wpadło mi do głowy żeby ich sfotografować, jakoś mi to nie przeszkadza. Ważne żeby się zbudzili, gdy będą potrzebni – napisała Mela (Gostyn24.pl).

Oficer prasowy Sebastian Myszkiewicz odniósł się do sprawy. Uważa, że takie sytuacje są niedopuszczalne. Zapewnił, że wobec „śpiochów” zostanie podjęte postępowanie dyscyplinarne. Może grozić im nagana, ostrzeżenie o nieprzydatności do służby, degradacja na niższe stanowisko, a nawet wyrzucenie z pracy.

To nie pierwszy przypadek, gdy funkcjonariusze zasnęli na służbie. W czerwcu 2016 roku głośno było o "Śpiących Rycerzach" z Miastka. Po nocnej służbie ucięli sobie drzemkę w radiowozie. Zaparkowali na drodze gminnej, co utrudniło przejazd innym kierowcom. 

Zapewne nawet im się nie śniło, że staną się tak sławni.

Przeczytaj więcej
Komentarze