Nowa samobójcza gra zbiera pierwsze żniwa. "Ostateczne selfie" zabija nastolatków

Redakcja
21.06.2017  16:17
Niebezpieczna gra - Ostateczne selfie
Niebezpieczna gra - Ostateczne selfie Fot: Flickr.com / ПоЗиТиФфЧиК

Jeśli osoba przeżyje zrobienie zdjęcia w niebezpiecznej sytuacji, staje się zwycięzcą.

W "niebieskiego wieloryba" grały setki dzieci z całego świata. Teraz modne jest robienie "ostatecznego selfie" (The Ultimate Selfie). Przerażający trend zaczyna być popularny wśród nastolatków.

Nowa gra polega na zrobieniu sobie zdjęcia, tzw. selfie, w skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Fotografia jest następnie publikowana w mediach społecznościowych. Zwycięzcą staje się osoba, która uniknie śmierci. Niestety, dla kilku młodych ludzi zabawa zakończyła się tragicznie.

W Rosji doszło do wypadku kolejowego. Trzech nastolatków straciło życie podczas próby wzięcia udziału w wyzwaniu. 10-letni Ustinia Zembaktin, jego 13-letni brat Sergiej oraz 13-latni Vladyslav Koroszinkin zginęli pod kołami pędzącego pociągu. Chłopcy próbowali uchwycić ujęcie z lokomotywą w tle.

Jak informuje siberiantimes.com, zdarzenie przeżyła jedynie 13-letnia Ania Kvatova, która została uratowana przez koleżankę. Dziewczynka próbowała powstrzymać przyjaciół przed udziałem w zabawie, ale mogła zabrać z torów tylko jedną osobę. Została uderzona przez pociąg, na szczęście jest w stabilnym stanie. Świadkowie mówią, że ciało jednego z nastolatków zostało rozerwane na pół.

Krzyczałam, żeby uciekali. Nie słuchali mnie, dlatego szybko chwyciłam Anię i pociągnęłam ją do siebie. Niestety pociąg i tak się o nią otarł. Pobiegłam – powiedziała zapłakana Lera (siberiantimes.com).

 

Niebezpieczna gra

Inny opisywany przypadek dotyczy śmierci przez dotknięcie linii wysokiego napięcia. Jak podaje dailymail.co.uk, 15-letni Sergiej wspinał się na słup, aby zrobić sobie zdjęcie podczas trzymania kabli. Nie przeżył, co jest równoznaczne z niewykonaniem zadania.

Na pomysł z wykorzystaniem przewodów wpadła również 14-letnia Maria, której fotografia miała przedstawiać piękne ujęcie damy zwisającej z mostu. Dziewczynka straciła równowagę i spadła, zahaczając o kable. Zginęła na miejscu. Podobnego sposobu na selfie spróbował 17-letni Denis, również zmarł.

 

To dopiero początek

Liczba przypadków może wzrosnąć, ponieważ okres wakacyjny zmusza nastolatków do wymyślania nowych form rozrywki. Niebezpieczna gra rozprzestrzenia się niczym wirus i już wkrótce może dotrzeć do Polski.

Ważne jest, aby uświadomić młodych ludzi o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą ślepe podążanie za internetowym trendem.

Przeczytaj więcej
Komentarze