Odebrano dziwne sygnały z kosmosu. Nie wiadomo, co je wywołało

Redakcja
01.09.2017  16:47
Odebrano dziwne sygnały z kosmosu. Nie wiadomo, co je wywołało
Odebrano dziwne sygnały z kosmosu. Nie wiadomo, co je wywołało Fot: East News

Trwa debata na temat pochodzenia niezidentyfikowanych dźwięków. Jedna z teorii mówi o obcej cywilizacji.

Naukowcy odebrali tajemnicze sygnały pochodzące z odległej galaktyki. 15 następujących po sobie wyraźnych impulsów rozpaliło wyobraźnię astronomów i poszukiwaczy obcych cywilizacji. Jak podaje Independent.co.uk, te nagłe "wybuchy" fal radiowych zarejestrował zespół pod kierunkiem dra Vishala Gajjara w pierwszych godzinach soboty 26 sierpnia.

Wciąż czekam na dobre wyjaśnienie tego, co mogło się tam wydarzyć – skomentował Peter Williams z Harvard University (huffingtonpost.com).

Sprawdzono, że źródłem dziwnych dźwięków jest ciało niebieskie sklasyfikowane jako FRB 121102. Pierwsze fale radiowe złapano w 2012 roku, kolejne pojawiły się w 2015 roku i ponownie wychwycono je w 2017 roku.

 

Obca cywilizacja

Jak podaje serwis huffingtonpost.com, za badanie odpowiedzialna jest organizacja Breakthrough Listen, która zarządza Radioteleskopem Green Bank w Stanach Zjednoczonych. Jest to największy na świecie, w pełni sterowany radioteleskop. Co więcej, to jedyna na Ziemi konstrukcja ruchoma o takich rozmiarach.

Jednym z wyjaśnień może być poruszenie neutronów, które ma jakiś związek z silnym polem magnetycznym. Mogło wywołać to jakieś źródło energii używane przez inne cywilizacje w kosmicznych pojazdach – podaje organizacja (huffingtonpost.com).

Naukowcy zaznaczają, że ich twierdzenia są wyłącznie spekulacjami. Obecnie nie wiadomo, co jest źródłem kosmicznych sygnałów. Ziemię od FBR dzielą 3 miliardy lat świetlnych. Odkrycie przez długi czas będzie tematem debat.

Posłuchaj kosmicznego dźwięku:

Przeczytaj więcej
Komentarze