Otworzyła podręcznik do niemieckiego i się przeraziła. Oto, co zrobili z Polską

Redakcja
22.09.2017  13:11
mapa Polski
mapa Polski Fot: Pixabay

Uczennica gimnazjum zaalarmowała tatę o dziwnej mapie Unii Europejskiej.

Dzieci musiały przecierać oczy ze zdumienia, kiedy natknęły się na tę mapę. Bulwersujące odkrycie dotyczy jednego z podręczników języka niemieckiego dla trzeciej klasy gimnazjum. Uczennica zauważyła, że flaga Polski nie przypomina tej, jaką zazwyczaj widziała na lekcjach geografii.

O sprawie napisała w sieci internautka, a cytuje ją portal pikio.pl. Kobieta zamieściła zdjęcia stron nieszczęsnej pomocy dydaktycznej. Jak pisze na swoim profilu na Twitterze, buble w książce znalazła córka jej znajomego i pokazała tacie.

Polska czy nie Polska?

Na zdjęciu - zamiast biało-czerwonej - widać Polskę czerwono-białą. Poza tym brakuje Chorwacji, Malty i paru innych państw. Kawałek flagi Czech został ucięty. Pani Alicja nie ukrywa swojego oburzenia.

Żeby wydrukować podręcznik, MEN musi go zaakceptować - pisze na Twitterze. (twitter.com/CichonAlicja)

Internauci też nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Polska flaga ma odwrócone kolory, nie ma Czech i Słowacji. Kto to zatwierdzał? - pyta KKaczor. (twitter.com/CichonAlicja)

No trochę kolory inne, ale co tam. Zawsze można oglądać "upside down" - dodaje Lemoniadowy Jo. (twitter.com/CichonAlicja)

Żarty, żartami moi drodzy, ale to jest skandal. Osoba za to odpowiedzialna precz do pośredniaka! - oburza się Olga. (twitter.com/CichonAlicja)

 

Przeczytaj więcej
Komentarze