Panna młoda chciała "wlecieć" na ślub helikopterem. Zginęła w katastrofie

Redakcja
07.07.2017  14:55
Panna młoda w helikopterze
Panna młoda w helikopterze Fot: youtube.com/watch?v=TMhHjh8xhrE

Wideo nakręciła ciężarna fotografka, którą również spotkał tragiczny los.

Okrutna i nagła śmierć spotkała pannę młodą, której lot zakończył się katastrofą. Kobieta chciała przylecieć na ślub helikopterem. Niestety, ceremonia nie doszła do skutku.

Do zdarzenia doszło w grudniu 2016 roku podczas weselnych przygotowań w brazylijskim Sao Paulo. Ubrana w piękną białą suknię bohaterka dnia chciała zaskoczyć gości nieziemskim wejściem na przyjęcie. Postanowiła, że przyleci helikopterem. Pomysł okazał się fatalny w skutkach, a tragiczny finał został nagrany z wnętrza kabiny przez współpasażerkę. Brat dziewczyny dopiero teraz odkrył wideo z tym zapisem.

Jak podaje lokalny serwis Globo.com, ofiarami wypadku była panna młoda Rosemeire Nascimento da Silva, jej drugi brat Silvano Nascimento da Silva, ciężarna fotograf Nayla Cristina Neves Lousada oraz pilot pojazdu - Peterson Pinheiro. Wszyscy zginęli w momencie zderzenia maszyny z ziemią.

Wszystkie panny młode mają jakieś marzenie. Ona chciała przybyć na ślub helikopterem – powiedział organizator wesela, Carlos Batista (dailymail.co.uk).

 

Lot we mgle

Film analizowany jest przez ekspertów. Jak podaje New York Post (nypost.com), specjaliści dopatrzyli się błędów, jakich miał dopuścić się pilot. Pierwszym z nich była decyzja startu w złą pogodę, ponieważ silna mgła znacznie ograniczała widoczność.

Był w szoku, a zaraz po nim dowiedziała się reszta gości. Nikt nie wiedział w jaki sposób się zachować. To ogromna tragedia – opowiadał o panu młodym jeden z uczestników niedoszłego wesela.

Drugim czynnikiem, który doprowadził do tragedii mógł być brak uruchomionego systemu wykrywania położenia maszyny. Wskaźniki pokazują, że helikopter przechylił się o 90 stopni, po czym nagle zmienił nachylenie do 180 stopni. To niezwykle niebezpieczny manewr.

Zobacz tragiczne nagranie:

Przeczytaj więcej
Komentarze