Policjanci zatrzymali pijanego nastolatka. Zdjął spodnie i pokazał im pytona

Redakcja
09.11.2017  14:02
Pyton w spodniach
Pyton w spodniach Fot: Pixabay.com

Dosłownie miał węża w kieszeni.

7 listopada niemieccy mundurowi z miejscowości Darmstadt zatrzymali nietrzeźwego 19-latka. Musieli interweniować, ponieważ wdał się w awanturę ze swoim przyjacielem, a sąsiedzi byli zaniepokojeni. Podczas przeszukania zauważyli, że miał coś wielkiego i ruchliwego w spodniach. Okazało się, że nie była to reakcja na ich widok.

Zapewne byli zaskoczeni, gdy zatrzymany rozebrał się i pokazał im swojego 36-centymetrowego pytona. Na szczęście zachowali zimną krew i nie chwycili za pałki, by unieszkodliwić gada.

Jak informuje theguardian.com, nastolatek ukrył w nogawce węża. Był to pyton królewski. Prawdopodobnie należał do jednego z jego krewnych.

Opieka nad jajami

Zatrzymany trafił do aresztu, by wytrzeźwieć. Prawdopodobnie usłyszy zarzut złamania przepisów dotyczących praw zwierząt. Dusiciel również został pozbawiony wolności, ale obecnie przebywa w bardziej komfortowych warunkach niż gacie.

Pyton królewski jest jednym z najmniejszych przedstawicieli rodziny. Często hoduje się go w terrariach i nie zagraża ludziom. Rozmnaża się najczęściej  w wilgotnych zagłębieniach, gdzie również opiekuje się złożonymi jajami.

Okazuje się, że pytony mogą się nawet przywiązywać do ludzi. W wietnamskim Thanh Hoa 80-kilogramowy gad został przyjacielem rodziny i jest jej najdłuższym członkiem. 3-letnie dziecko jeździ na nim jak na psie.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze