Polka zamordowana w Anglii. Ciało znalazło jej dziecko

Redakcja
29.11.2017  09:48
Polka Monika Lasek zamordowana w Anglii
Polka Monika Lasek zamordowana w Anglii Fot: Facebook.com/Monika Lasek

W mieszkaniu było mnóstwo krwi.

Do tragedii doszło 26 listopada. Około godziny 11:30 14-letni syn Moniki Lasek znalazł jej ciało w mieszkaniu w Halifax w hrabstwie West Yorkshire. Zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o pchnięcie jej nożem. Miał na ciele niegroźne obrażenia.

Kiedy ją zobaczyłem, już wiedziałem, że nie żyła – powiedział sąsiad kobiety Janusz Sawka (thesun.co.uk).

Jak informuje thesun.co.uk, nastolatek zaalarmował sąsiadów. Zeznali, że krzyczał, a na miejscu zdarzenia było mnóstwo krwi. Sawka wezwał policję. Wraz ze swoimi dwoma siostrzeńcami wybił szybę, by dostać się do mieszkania. 

 

Ataki na Polaków

Detektyw Jim Griffiths oświadczył, że śledztwo jest na wstępnym etapie. Poprosił wszystkich, którzy posiadają pomocne informacje, by skontaktowali się z policją.

To nie pierwszy przypadek, gdy Polka zginęła na Wyspach. Jak informuje fakt,pl, w 2016 roku 30-letnia pracownica sklepu Pawełek została zadźgana w miejscowości Torquay. Zmarła mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala.

W tym samym roku 16-letni Brytyjczyk zaatakował 40-letniego Polaka w Harlow. Uderzył ofiarę, ponieważ mówiła po polsku. Cios w tył głowy okazał się śmiertelny.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze