Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Prywatni detektywi wpadli na trop [WIDEO]

Redakcja
10.11.2017  11:31
Zaginięcie Iwony Wieczorek nowe dowody
Zaginięcie Iwony Wieczorek nowe dowody Fot: Agencja Gazeta / Youtube.com/Lampart Group S.A.

Podejrzani byli w rękach policji, ale się wywinęli.

Prywatna agencja Lampart Group oznajmiła, że po 7 latach rozwiązała sprawę zginięcia Iwony Wieczorek. Na swoim kanale w serwisie youtube.com opublikowała film, który ma wskazać sprawców. Gdańska prokuratura studzi jednak emocje.

Wyniki naszej pracy pokazują, że sprawę można było potencjalnie rozwiązać w ciągu kilku tygodni od zaginięcia kobiety. Wymagałoby to jednak pracy operacyjnej  i analizy wszystkich materiałów dowodowych – oświadczyła agencja (youtube.com/Lampart Group S.A.)

19-latka mogła paść ofiarą 3 pracowników jednej z firm sprzątających. To właśnie ich miała spotkać, gdy wracała do domu. Rozpoczęli wulgarne zaczepki, a poza monitorowaną strefą prawdopodobnie doszło do kłótni.

Chociaż jakość zdjęć z monitoringu pozostawia wiele do życzenia, agencja twierdzi, że z tyłu samochodu ekipy sprzątającej widać twarz zaginionej nastolatki. Stworzono nawet czasoprzestrzenną symulację przebytej przez nich trasy i okazało się, że zjechali z drogi, którą ściśle wytyczyła im firma.

Udali się na teren nieuczęszczany przez osoby postronne, gdzie znajdowały się kanały burzowe. To właśnie do jednego z nich mieli wrzucić ciało. Zdaniem agencji to był jedyny sposób, by pozbyć się go w tak krótkim czasie (8 minut).

Sprawa umorzona

Okazało się, że podejrzani byli już przesłuchiwani w związku z zaginięciem Wieczorek. Złożyli sprzeczne zeznania, co może świadczyć o ich winie.

Niespójności te należało wyjaśnić już kilka lat temu, ponieważ w naszej opinii  były one rażące i oczywiste oraz mogły wskazywać na okoliczności fałszywego składania zeznań – twierdzi agencja (youtube.com/Lampart Group S.A.).

Gdańscy śledczy poinformowali, że ustalenia nie są wynikiem pracy agencji Lampart, a ktoś przekazał je anonimowo. Mają być powieleniem faktów ustalonych już w 2015 roku, które i tak nie pomogły w rozwiązaniu sprawy.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca  2010 roku. Bawiła się w jednym z sopockich klubów, a po imprezie wracała sama do domu. Nigdy jednak do niego nie dotarła. Prokuratura umorzyła sprawę, ale policja nadal bada sprawę.

Ten film ma rozwiązać sprawę Iwony Wieczorek:

Przeczytaj więcej
Komentarze