Przez rok jadł codziennie pizzę. Oto, co się z nim stało

Redakcja
29.08.2017  10:12
Jadł pizzę przez cały rok
Jadł pizzę przez cały rok Fot: Instagram.com/brian.northrup

Przez 367 dni spożywał włoski przysmak i utarł nosa naukowcom. W jego ciele zaszły zaskakujące zmiany.

Jedzenie pizzy może wyjść na dobre. Potwierdza to przypadek Briana Northrupa. Nie bez powodu zyskał przydomek „Lord of Pizza”. Podjął się wyjątkowego wyzwania, które dokładnie udokumentował w mediach społecznościowych. Jak się okazuje, zła dieta nie jest tak straszna, jak ją malują.

Northrup postanowił jeść pizzę przez cały rok. Przez 367 dni konsumował włoski przysmak z pizzerii Domino’s. Przeżył „pizzapokalipsę” i ma dobre wiadomości dla osób katujących się restrykcyjną dietą.

Okazuje się, że śmiałek stracił na wadze. Twierdzi również, że stał się szybszy i silniejszy. Przy okazji zwiększyła się wydolność jego organizmu i poprawiło mu się krążenie. Uważa, że nietypowa dieta wpłynęła pozytywnie na jego układ odpornościowy i uchroniła go przed kontuzjami.

przez rok jadł tylko pizzę
przez rok jadł tylko pizzę Fot: Instagram.com/brian.northrup

Wyjątkowa dieta

Jak informuje serwis vt.co, pizza z Domino’s ma ok. 1700 kalorii. To mniej niż sugerowane dzienne zapotrzebowania dla osoby postury Northrupa. Sam zainteresowany przyznaje jednak, że jego dieta była urozmaicona i pozwalał sobie na różne przyjemności, np. lody.

Być może przypadek Northrupa jest wyjątkiem, który potwierdza regułę. Dotychczasowe badania ostrzegały, że zbyt częste spożywanie „śmieciowego” jedzenia wpływa negatywnie na organizm. Psuje figurę, pamięć, a nawet powoduje problemy psychiczne

Myślę, że dobra dieta dla każdego będzie oznaczać coś innego. Trzeba ją układać indywidualnie, ponieważ każdy ma inne potrzeby - powiedział Brian Northrup (nypost.com).

Chociaż Northrup przestrzega przed naśladowaniem jego wyczynu, zapewne zainspirował wiele osób. Zdjęcia po przemianie mogą być dla niektórych dowodem, że warto jeść pizzę na okrągło. Wszystkie etapy wyzwania można prześledzić na społecznościowym profilu Briana: instagram.com/brian.northrup.

pizza w kosmosie
Przeczytaj więcej
Komentarze