Rasistowski atak w polskiej restauracji. „Jesteś czarnuchem”

Redakcja
04.12.2017  10:21
Rasistowski atak w polskiej restauracji
Rasistowski atak w polskiej restauracji Fot: East News

Kobieta wydająca zamówienie poniżyła klienta.

Turek Azad chciał wraz z przyjaciółmi zjeść posiłek w warszawskim lokalu Meat & Fit - Slow Food. Okazało się, że nie dla każdego był tam mile widzianym gościem.

Jak zrelacjonował Wojciech Kussowski na Twitterze, pracownica franczyzy wulgarnie odniosła się do cudzoziemca. Wykonała także ręką obraźliwy gest jakby wymiotowała. Zrobił jej zdjęcie i opublikował je w internecie. 

To jest Polska, a ty powinieneś  mówić po polsku. Jesteś czarnuchem – powiedziała kobieta do gościa (twitter.com/Wojciech Kussowski).

Jak informuje polsatnews.pl, pracownica prawdopodobnie pomyliła zamówienie Azada. Wynikało to z jej słabej znajomości języka angielskiego. Zapewne nie wiedziała, że poszkodowany jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

Przeprosiny i kara

Restauracja wydała oświadczenie, w którym potępiła niestosowne zachowanie swojego personelu. Jej właściciel spotkał się z Turkiem i przeprosił go osobiście. Przekazał także 300 złotych na statutowe działania Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Wobec niesfornej pracownicy mają zostać wyciągnięte surowe konsekwencje. Na razie wiadomo tylko, że została zwolniona z pracy.

W Polsce niejednokrotnie dochodziło do słownych ataków na cudzoziemców. „Brudasy”, „pedały skośnookie” – wykrzykiwał w sierpniu mężczyzna w poznańskim tramwaju. Jego ofiarami padli Azjaci. Jak informuje radiozet.pl, w tym samym mieście w październiku kobieta w chuście została zaczepiona w wulgarny sposób, ponieważ nie rozmawiała z partnerem po polsku.

Przeczytaj więcej
Komentarze