Rosyjskie stadiony na mundial. Tylko tam mogli zrobić taką instalację elektryczną

Redakcja
17.11.2017  13:36
Stadion na mundial w Rosji
Stadion na mundial w Rosji Fot: Twitter.com/James Ellingworth

Do imprezy niewiele czasu, napięcie rośnie.

W 2018 roku w Rosji odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Nadchodzące piłkarskie święto elektryzuje fanów, a tymczasem stadiony są nadal dopieszczane. Jednak w tym kraju nie mogło obejść się bez „kreatywnych” rozwiązań.

Dziennikarz James Ellingworth odwiedził obiekt sportowy w Petersburgu. W strefie dla mediów dostrzegł, że osoba montująca instalację elektryczną musiała mieć bogatą wyobraźnię.

Podejrzewa, że po prostu zapomniano o okablowaniu podczas budowy obiektu. Sfotografował wyjątkową myśl konstruktorską i podzielił się nią z internautami.

Tak to jest, gdy najpierw budujesz stadion, a dopiero później zatrudniasz elektryków – skomentował Ellingworth na swoim Twitterze.

Miejsca nie braknie

To nie pierwsze nietypowe rozwiązanie podczas przygotowywania obiektów na te mistrzostwa. W sieci pojawiły się zdjęcia areny w Jektarynburgu. To prawdopodobnie jedyny przypadek, gdy można jednocześnie być na stadionie i poza nim. Trybuny są postawione na zewnątrz.

Organizatorzy tłumaczyli taki zabieg niezbędnym zwiększeniem kubatury obiektu. Po imprezie dodatkowe miejsca będę usunięte.

Stadion na mistrzostwa musi pomieścić 35 tys. ludzi, więc zrobili nietypową „dobudówkę” – poinformował Mkekabet na Facebooku.

Przeczytaj więcej
Komentarze