Trwa burza magnetyczna. Możliwe problemy z działaniem sprzętu i złe samopoczucie

Redakcja
20.09.2017  15:55
Bóle głowy i niedziałające sprzęty. Wszystko przez burzę słoneczną
Bóle głowy i niedziałające sprzęty. Wszystko przez burzę słoneczną Fot: Flickr.com/NASA Goddard Space Flight Center

W tym czasie kosmos będzie mieć większy wpływ na życie ludzi.

Dziura koronalna, czyli ciemniejszy obszar w koronie słonecznej, może zagrażać systemowi komunikacji na Ziemi. Naukowcy informują, że na powierzchni Słońca pojawiły się anomalie, które wpłyną na działanie pola magnetycznego na naszej planecie. Najgorzej ma być w środę i czwartek, a całość ma potrwać do piątku 22 września.

Zjawisko nazywane jest burzą jonosferyczną, a w niektórych kręgach określa się ją jako burzę geomagnetyczną. Działanie to polega na drganiu ziemskiego pola geomagnetycznego, co może odbić się na technologii, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Jak podaje serwis losynaziemi.pl, niewidzialna burza będzie przeszkadzać w korzystaniu z komunikacji radiowej, telefonów, smartfonów, nadajników GPS i domowego Wi-Fi. Mogą pojawić się również problemy z odbiorem telewizji naziemnej i satelitarnej.

Działają również na ludzi

Słoneczne fale są zagrożeniem nie tylko dla sprzętów. Również ludzie odczują nieprzyjemną aurę. Jak podaje gazetawroclawska.pl, skutkiem geomagnetycznej burzy może być zmęczenie, zwiększony poziom agresji i zdenerwowania oraz bóle głowy i stawów.

Według informacji zawartych na losynaziemi.pl, anomalia może być przyczyną wstrząsów sejsmicznych. Miasto Meksyk poważnie ucierpiało podczas trzęsienia ziemi pod koniec września, czego dowodem mogą być liczne filmy i zdjęcia.

Pozytywnym działaniem tego zjawiska może być zorza polarna w niektórych miejscach na Ziemi.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze