W Rosji czuć już święta. Emeryt postawił choinkę z krowiego łajna

Redakcja
28.11.2017  13:18
Świąteczna choinka w Rosji z łajna
Świąteczna choinka w Rosji z łajna Fot: Facebook.com/ Rosja: Horror from Real Mordor

Dla jednych to kupa śmiechu, a dla niektórych ważna tradycja.

Anatolij Filippov pochodzi z Jakucji. Chociaż we wsi Nieriuktiajinsk-1 nie brakuje drzew, nie miał zamiaru ścinać żadnego z nich, by postawić przed domem choinkę. Zamiast tego emeryt wyrzeźbił ją z krowich odchodów.

„Drzewko” prezentuje się imponująco. Jak informuje serwis yakutiamedia.ru, ma 5 metrów wysokości. Jakut ozdobił je kolorowymi kulami i światełkami. Na wierzchołku zainstalował czerwoną gwiazdę. Atmosfera świąt jest niewątpliwie wyczuwalna.

 

Obornikowi artyści

Rzeźbiarz nie jest w regionie anonimowy. Co roku zaskakuje mieszkańców wioski efektownymi figurami ze śniegu. Udziela się także jako przewodniczący rady kombatantów i rady ojców w szkole. Przez większość życia był brygadzistą w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Wychował 4 dzieci.

To nie pierwszy przypadek „gównianej sztuki” w Rosjii. Michaił Bopposow ze wsi Balba, znany jako „obornikowy rzeźbiarz”, każdy nowy rok wita z rozmachem. Jego ostatnim dziełem jest kilkumetrowy kogut wykonany ze wspomnianego materiału. Wcześniej stworzył też małpę, dwumetrową kobrę, konie, kozy i ognistego smoka.

Rzeźbiarz jest samoukiem. Swoje dzieła tworzy na prośbę mieszkańców wsi.

 

 

Przeczytaj więcej
Komentarze