W tym roku zima nie zaskoczy drogowców. Wiadomo kiedy spadnie śnieg

Redakcja
27.11.2017  10:01
Opady śniegu w Polsce
Opady śniegu w Polsce Fot: East News

Najpierw zrobi się biało w tych województwach.

Atak zimy nie będzie niespodzianką. Jak informuje IMGW.pl, śnieg spadnie 2 grudnia. Biało zrobi się wówczas w województwach podkarpackim, opolskim i śląskim, a dzień później już w całym kraju.

Na ulepienie bałwana nie będzie dużo czasu. Temperatura ma wynosić 2-4 stopnie Celsjusza, więc śnieg szybko stopnieje. Jedynie na wschodzie i południu z powodu zimna będzie można się nim cieszyć nieco dłużej.

Szczególnie na baczności powinni się mieć kierowcy. Przewidywane są opady marznącego deszczu i drogi mogą być oblodzone.

 

Epoka lodowcowa

Znaczne ochłodzenie nadejdzie już 27 listopada, a temperatura spadnie w większości województw do ok. 3 stopni Celsjusza. W Zakopanem i Kielcach można spodziewać się nawet kilku kresek poniżej zera. Osoby chcące uniknąć mrozów powinny wybrać się na północ kraju, gdzie będzie najcieplej.

Należy przyzwyczajać się do coraz niższych temperatur. Serwis sciencealert.com ostrzega, że do 2030 roku na Ziemi rozpocznie się mała epoka lodowcowa. Aktywność Słońca w ciągu dwóch dekad może zmniejszyć się nawet o 60 procent i nastąpi okres nazywany „minimum Maundera”.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze