Wielka Brytania kontra Polska. Ktoś porównał ceny w Lidlu i wywołał burzę

Redakcja
26.07.2017  18:00
Lidl
Lidl Fot: East News

Ubrania są tam tanie jak barszcz. Szkoda tylko, że nie ma tak u nas.

Jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl o nicku "djkynek" spowodował lawinę komentarzy jednym zdjęciem. Opublikował na łamach tego popularnego portalu społecznościowego porównanie oferty sklepów sieci Lidl z Polski i Wielkiej Brytanii. Ilustracja przedstawia ceny tej samej odzieży dostępnej w obydwu krajach. Jednak po bliższym przyjrzeniu wyraźnie widać dysproporcję w kwocie, jaką trzeba zapłacić za komplet bielizny. I to na niekorzyść Polski.

Podczas gdy 3 pary męskich bokserek, 5 par zwykłych majtek lub zwykła spódnica kosztują u nas 19.99 zł, to za kanałem La Manche cena magicznie kurczy się do 1 funta i 79 pensów (ok. 8,5 złotego). Cena spódnicy w tym przypadku jest jeszcze mniejsza, bo wynosi zaledwie 1 funt i 25 pensów (ok. 6 złotych). To ponad trzykrotnie mniej, niż trzeba zapłacić na ojczystej ziemi.

Jak podaje strona wiadomosci.wp.pl, ta znaczna różnica może być wynikiem kilku czynników. Według portalu cena produktu jest uzależniona od warunków kształtowanych przez konkurencję w najbliższym otoczeniu, ale również mają na nią wpływ sami klienci, a dokładniej ich "siła zakupowa" oraz opłaty proponowane przez dostawców działających lokalnie.

Wygląda na to, że w dyskontach sieci Lidl na terenie Polski odzież nie jest towarem, który warto promować za wszelką cenę.

Zobacz porównanie cen Lidla w Polsce i Wielkiej Brytanii:

 

Przeczytaj więcej
Komentarze