Wściekłe hipopotamy napadły na krokodyla. Wszystko sfilmował turysta

Redakcja
27.10.2017  13:11
Hipopotamy napadły krokodyla
Hipopotamy napadły krokodyla Fot: Youtube.com/KrugerSightings

"To był niesamowity widok."

To zazwyczaj krokodyle są agresorami. Tym razem jeden z przedstawicieli tych drapieżnych gadów został zaatakowany przez zgraję hipopotamów. Jak informuje „Daily Mail”, wideo powstało podczas wizyty w Parku Narodowym Serengeti w Tanzanii.

Harish Kumar, emerytowany technik medyczny z Holandii, sfilmował niezwykłą scenę na wakacjach. Przewodnik zabrał 71-latka wraz z grupą 18 turystów do miejsca zwanego Basenem Hipopotamów. Tam byli świadkami walki na śmierć i życie.

Krokodyl pośród agresywnych hipopotamów. To był niesamowity widok. Pobiegłem i natychmiast zacząłem filmować. Nie było nawet czasu na rozłożenie statywu. Miałem szczęście, że znalazłem się w odpowiednim miejscu i czasie – relacjonował Holender portalowi latestsightings.com.

Krokodyl kontra hipopotamy

Na nagraniu widać, jak gang ponad 30 zazwyczaj spokojnych ssaków rozprawia się z krokodylem, który wtargnął na ich terytorium. Tym razem intruz wyszedł ze starcia bez szwanku. W odwrotnej konfiguracji mogłoby być gorzej.

Wideo umieszczone na Youtubie kanału Latestsightings.com zostało wyświetlone prawie milion razy. Według portalu „Daily Mail” w sytuacjach zagrożenia hipopotamy potrafią być agresywne. W tym przypadku mogło chodzić o ochronę hipopotamiątek.  

Gang hipopotamów rozprawił się z krokodylem:

Przeczytaj więcej
Komentarze