Zerwała się z liny podczas skoku na bungee. Spadła z klifu

Redakcja
21.08.2017  13:41
Zerwała się z liny podczas skoku na bungee
Zerwała się z liny podczas skoku na bungee Fot: YouTube.com/Pear Video

Mówi się, że winna jest tutaj nieuwaga pracowników. Wszystko zarejestrowano na wideo.

Sporty ekstremalne wiążą się z pewnym niebezpieczeństwem dla zdrowia. Jednym z przykładów może być nieudany skok na bungee. Turystka spadła z klifu, ponieważ lina nie była zawiązana dostatecznie mocno. Nagranie trafiło do sieci.

Do zdarzenia doszło w parku Shidu, który znajduje się w południowo-zachodniej części Pekinu. Na wideo widać, jak 17-latka skacze z wysokiej wieży i mknie nad przepaścią niczym wahadło. Chwilę później zabezpieczenia nie wytrzymują, a kobieta spada prosto do znajdującej się 50 metrów niżej rzeki. Nagrywający zaczęli krzyczeć, kiedy zrozumieli powagę sytuacji.

Winni są pracownicy

Jak podaje serwis shanghaiist.com, firma odpowiedzialna za przygotowanie do skoków potwierdziła, że takie zdarzenie miało miejsce. Wstępne dochodzenie wskazuje na winę obsługi i brak odpowiedniej komunikacji, przez które poszkodowana była źle przywiązana. Obecnie atrakcja została wyłączona z użytku.

Dziewczyna przeżyła upadek i nie odniosła poważniejszych obrażeń. Woda idealne zamortyzowała siłę uderzenia, a szybka reakcja pozwoliła niemal natychmiast zabrać ją do szpitala.

Zobacz nagranie wideo:

Przeczytaj więcej
Komentarze