5 seryjnych morderców, o których nigdy nie słyszałeś

Redakcja
05.10.2016  14:29
5 seryjnych morderców, o których nigdy nie słyszałeś

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jacy mordercy chodzili kiedyś po ziemi. Te historię naprawdę mrożą krew w żyłach.

Na szczęście działy się one lata temu. Wszyscy wiemy kto to Kuba Rozpruwacz, ale czy słyszeliście kiedyś o tych mordercach? 

1. Daniel Camargo Barbosa

W rodzinnym kraju został skazany za gwałt i morderstwo młodej dziewczynki, za co został skazany na karę więzienia. Jednak, w 1986 roku udało mu się uciec z więzienia i zbiegł do Ekwadoru, gdzie dopuścił się wielu gwałtów i morderstw. Gdy został ujęty przez policję, przyznał się do blisko 70. morderstw dokonanych na terenie zarówno Kolumbii, jak i Ekwadoru. Morderca pokazał policji miejsce ukrycia zwłok kilkunastu ofiar. W czasie procesu, który odbył się w Guayaquil we wrześniu 1989 roku, Barbosa szczegółowo opisał niemal wszystkie gwałty i morderstwa, których dokonał. Za swoje zbrodnie został skazany na karę dożywocia. Kilka lat później media poinformowały, że Barbosa został zamordowany przez osobę bliską jednej z ofiar.

 

Fot. tumblr.com

2. Carl Panzram

W wieku 14 lat uciekł z domu, później twierdził że został zbiorowo zgwałcony przez grupę włóczęgów. Dopuścił się wielu kradzieży, m.in okradł byłego prezydenta USA, Wiliama Tafta. Jednak, najgorszego zła dokonał, gwałcąc i mordując mężczyzn. Jego gwałty nie były czynami homoseksualizmu, a aktami dominacji nad innymi. W swojej autobiografii, którą spisał podczas odsiadki w więzieniu przyznał się do 22 morderstw i 1000 gwałtów na mężczyznach. Skazano go na śmierć. Odmówił apelacji, groził też śmiercią obrońcom praw człowieka na wypadek gdyby chcieli go chronić. Został powieszony 5 września 1930 roku. 

 

Fot. flickr.com

<<<Straszne filmy na Youtubie: Zobacz mrożące krew w żyłach video>>>

 3. Donald Henry "Pee Wee" Gaskins Jr

Większość swoich młodzieńczych lat spędził w zakładzie poprawczym, a później także w więzieniu. Z powodu drobnej budowy ciała stał się łatwym celem dla współwięźniów, którzy często dręczyli go fizycznie, a także wykorzystywali seksualnie. Będąc młodzieńcem uderzył któregoś razu siekierą w głowę napotkaną kobietę i zostawił ją na pewną śmierć. W 1969 roku po wyjściu z więzienia, Gaskins kontynuował zabijanie. Kradł samochody i jeździł po autostradach Północnej i Południowej Karoliny, poszukując kolejnych ofiar. Większość stanowili autostopowicze, których mordował dla czystej przyjemności. W 1976 roku, Gaskins został skazany za swoje zbrodnie na dożywocie.  W czasie pobytu w więzieniu zlecono Gaskinsowi zabójstwo innego więźnia - Rudolpha Tynera. Gaskins zlecenie wykonał. Sąd za zabójstwo Tynera skazał Gaskinsa na karę śmierci. Wyrok wykonano w więzieniu w Karolinie Południowej. Do dziś nie jest znana dokładna liczba osób zabitych przez Gaskinsa.

 

Fot. tumblr.com

4. Amelia Dyer

Imię Amelia pewnie kojarzy się Wam wyjątkowo miło. Do czasu, aż to przeczytacie. Amelia Dyer w wieku 24 lat wyszła za mąż za 59-letniego Georgia Thomasa. Była z wykształcenia położną. W połowie 1860 pod przykrywką pielęgniarki zaczęła pomagać kobietom pozbywać się niechcianych dzieci. Szacuje się, że zamordowała około 400 noworodków. W 1879 została skazana na sześć miesięcy ciężkich robót za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Następnie śledczy odkryli ciała sześciorga zamordowanych dzieci. 4 kwietnia 1896 została ponownie aresztowana przez policję. Jej proces rozpoczął się 22 maja 1896. Obrońcy próbowali udowodnić jej niepoczytalność, lecz bez skutku. Została skazana na karę śmierci, którą wykonano przez powieszenie 10 czerwca 1896.

 

Fot. flickr.com

<<<TOP 10: Najlepsze seriale tej jesieni (ZWIASTUNY)>>>

5. Herman Webster Mudgett

Mudgett urodził się 16 maja 1860 roku, w Gilmanton w stanie New Hampshire. Był utalentowanym kłamcą i bezwzględnym mordercą. W 1893 roku otworzył hotel w Chicago. To miejsce służyło mu do zwabiania ofiar w pułapkę i dokonywania morderstwa. Hotel był pełen ukrytych przejść i „ulepszeń”, ułatwiających działanie mordercy. Przyznał się do 27 morderstw, z czego dziewięć potwierdzono. Mudgett przedstawiany jest jako pierwszy znany seryjny morderca w USA. Powieszono go w 1896 roku.

 

Fot. flickr.com
Źródło: blaber.pl
@DK 

Przeczytaj więcej
Komentarze