Black Friday w Polsce. Kiedy jest i o co w nim chodzi?

Redakcja
02.11.2017  16:32
Black Friday w Polsce. Kiedy jest i o co w nim chodzi?
Black Friday w Polsce. Kiedy jest i o co w nim chodzi? Fot: Maciej Świerczyński / Agencja Gazeta

To idealny dzień na większe zakupy.

Black Friday przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Czarny Piątek to dzień wielkich wyprzedaży na całym świecie. Kiedy jest Black Friday? Za oceanem wypada w dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli w ostatni piątek listopada. W tym roku będzie to więc 24 listopada.

Black Friday 2017 - Polska

Wiele polskich sklepów kusi klientów specjalnymi ofertami i promocjami. Zniżki mogą wynosić nawet 70%. Jakie produkty są objęte promocją? Wszystko, co można sprzedać, czyli: elektronika, ubrania, żywność, gry komputerowe oraz różne usługi i wiele więcej. To właśnie tego dnia w niektórych krajach toczą się prawdziwe bitwy w supermarketach, gdy tłumy ludzi wdzierają się do środka.

Czy warto kupować podczas Black Friday?

Wiele osób specjalnie wyczekuje Czarnego Piątku, aby móc zakupić wybrane przez siebie produkty. To idealny moment na wybranie prezentów świątecznych, które będzie można nabyć w niższej cenie, która bardzo często jest prawdziwą okazją.

Promocje na Black Friday ogłaszane są przez sklepy najczęściej kilka dni wcześniej. Warto śledzić ulubione marki, aby cały czas być na bieżąco z aktualną ofertą. Czarny Piątek to dzień, którego nie można przegapić. Warto dodać, że po weekendzie zacznie się Cyber Monday, czyli Cyfrowy Poniedziałek, w którym spadają ceny produktów elektronicznych jak np. gry i e-booki.

Lista sklepów - Black Friday

Nie wszystkie sklepy zdradzają swoje plany związane z wielkimi wyprzedażami. Dla części ma być to element zaskoczenia, ale niektórzy mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Część firm podzieliła się już informacjami na temat Black Friday. Wiadomo, że sieć drogerii Rossmann kusić będzie promocją na perfumy - za zakup jednej sztuki, drugą otrzymamy gratis.

RTV Euro AGD podszedł do tematu trochę inaczej i oferuje Black Weeks, czyli cotygodniowe obniżki cen na wybrane produkty. Natomiast na AliExpress pojawi się specjalna kategoria poświęcona temu świętu.

Artykuł będzie aktualizowany. Szczegółowa lista sklepów biorących udział w Black Friday zostanie ogłoszona już wkrótce.

Przeczytaj więcej
Komentarze