Kiedy jest Dzień Chłopaka? Data i najważniejsze informacje

Redakcja
28.09.2017  17:14
Dzień Chłopaka 2017 - Kiedy jest?
Dzień Chłopaka 2017 - Kiedy jest? Fot: Pixabay.com

Tego dnia panowie i chłopcy mogą liczyć na prezenty.

Tuż przed końcem września wszyscy zadają sobie jedno pytanie – kiedy jest Dzień Chłopaka? To święto obchodzimy w Polsce jesienią. Tego dnia panie obdarowują panów prezentami i składają im życzenia. Specjalny dzień świętują nie tylko dorośli, ale też nastolatkowie i dzieci.

Data bardzo często mylona jest z 10 marca - to wtedy wypada Dzień Mężczyzny, czasami błędnie świętowany jako Dzień Chłopaka. Różnica i brak dokładnych informacji może wynikać z tego, że specjalny dzień mężczyzn jest odpowiedzią na Dzień Kobiet, ale nigdy nie został oficjalnie ustanowiony.

Dzień chłopaka świętują nie tylko pary. Bardzo często koleżanki w szkole przygotowują słodkie niespodzianki dla swoich kolegów z klasy. Popularne stają się też zniżki dla studentów w barach i pubach oferujących piwo i różne alkohole. W ten szczególny dla chłopaków dzień można też wysłać sms z krótką rymowanką albo humorystycznym zdjęciem lub grafiką. Płeć męska na pewno to doceni.

Dzień Chłopaka 2017 – kiedy jest?

W 2017 roku Dzień Chłopaka przypada w sobotę 30 września. Na świecie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W Wielkiej Brytanii chłopcy mają swoje święto 5 kwietnia, w Japonii jest to 5 maja, a kanadyjscy mężczyźni zaznaczają 25 listopada jako ten specjalny dzień.

Tego dnia warto pomyśleć o prezentach i upominkach, które sprawią chłopakowi radość. Narzeczonym ten pomysł także powinien przypaść do gustu. W końcu kto powiedział, że Dzień Chłopaka muszą obchodzić tylko nastolatkowie?

 

Przeczytaj więcej
Komentarze