Atak zimy w Polsce. Najgorsze jednak dopiero przed nami

Wojciech Kozicki
17.01.2018  10:59
Zima zaatakowała w Polsce
Zima zaatakowała w Polsce Fot: East News

IMGW wydał ostrzeżenie. Będzie niebezpiecznie

W połowie stycznia w Polsce zrobiło się biało. Śnieg to jednak nie tylko zabawa i piękne widoki. Obfite opady sparaliżowały wiele miast. Jak podaje WP.pl, w Trójmieście mieszkańcy zmagają się z kilometrowymi korkami, a Tiry zablokowały obwodnicę.

Na węźle Kliniczna doszło do awarii sieci wodociągowej. Spowodowało to paraliż komunikacyjny, ponieważ część ruchu została wyłączona. Kierowcy narzekają w internecie, że przejechanie kilkuset metrów zajmuje im nawet 40 minut.

Dziennikbaltycki.pl poinformował, że w Trójmieście doszło również do wykolejenia się tramwaju na skrzyżowaniu ulic Hallera i Al. Zwycięstwa. Został wciągnięty na tory i ruch wznowiono.

Poranny.pl podał, że w Białymstoku również nie było się bez problemów. Magistrat przyznał, że ulice są niewystarczająco odśnieżone. Obwinia za to wykonawcę.

Stan ulic na terenie miasta jest średnio dobry. Wszystkie ulice są przejezdne, ale w wielu miejscach zalega błoto pośniegowe i ulice są słabo oczyszczone ze śniegu. W naszej ocenie Wykonawca nie zastosował odpowiedniej ilości soli – oświadczył magistrat (poranny.pl).

W górach również zima w pełni. TOPR ostrzega, że Tatrach panuje ograniczona widoczność z powodu mgieł, a na szlakach pojawiły się lodoszrenie. Nie zabrakło jednak osób, które próbowały zdobywać szczyty w adidasach i jeansach.

Nadciągają wichury

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że najbardziej niebezpiecznie zrobi się w nocy z czwartku na piątek. Spodziewane są intensywne opady śniegu połączone z wiatrem. W niektórych województwach będzie wiało z prędkością nawet 80 kilometrów na godzinę. Alert obowiązuje do 19 stycznia.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej  - IMGW wydał ostrzeżenie 1. Stopnia (pogodynka.pl).

Zima zaatakowała także Czechów. Tamtejsze drogi zamieniły się w lodowiska, a autostrada D1 jest zablokowana. Doszło do kilkunastu karamboli. W jednym z nich brało udział aż 40 pojazdów.

Atak zimy w Polsce
Atak zimy w Polsce Fot: Pogodynka.pl
Zagłosuj

Czy atak zimy sprawił ci problemy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze