Autobus wjechał w przechodnia. Mężczyzna przeleciał kilkanaście metrów [WIDEO]

Wojciech Kozicki
15.12.2017  09:57
Wypadek autobusowy w Reading
Wypadek autobusowy w Reading Fot: Youtube.com/Guardian News

Reakcja poszkodowanego po wypadku jest zaskakująca.

Przechodzień na ulicy zawsze powinien mieć się na baczności. Przekonał się o tym mężczyzna z Reading w Wielkiej Brytanii. Kamery monitoringu zarejestrowały jak piętrowy autobus z impetem wszedł w zakręt. Zmiótł człowieka próbującego dostać się na drugą stronę jezdni. Uderzenie było tak silne, że przeleciał kilkanaście metrów.

Zapewniamy, że nasi kierowcy są profesjonalni i wyszkoleni. Stan techniczny naszych pojazdów jest regularnie i restrykcyjnie kontrolowany przez specjalistów najwyżej klasy – zapewnił rzecznik Reading Buses (readingchronicle.co.uk).

Jak informuje readingchronicle.co.uk, kierowca autobusu to 40-letni Cheikh Daouda Sengho. Powiedział policjantom, że pomylił gaz z hamulcem, przez co zjechał z jezdni na zakręcie na chodnik.

potrącenie przez autobus

Drink po wypadku

Sengho za swoją pomyłkę stanie przed sądem. Internauci jednak bronią go i twierdzą, że każdemu może przydarzyć się wpadka.

Widzę, że opinia publiczna już dokonała linczu. Facet się pomylił, no ale przecież każdemu może się zdarzyć. Błądzić rzeczą ludzką – napisał Andy Randall (facebook.com/Get Reading).

Popełnił błąd i będzie musiał z tym żyć do końca swoich dni. Przechodzień miał wiele szczęście – uważa Gemj J Knight (facebook.com/Get Reading).

Poszkodowany to Simon Smith. Przeżył wypadek. Oglądając nagranie może wywnioskować, że wyszedł z tej przygody bez szwanku. Wstał, otrzepał się i poszedł do pobliskiego baru. Nie jest jednak wytrzymały jak Bruce Willis w filmie "Niezniszczalny".

W szpitalu okazało się, że odniósł liczne obrażenia, m. in. kręgosłupa szyjnego. Doznał stłuczeń zewnętrznych i wewnętrznych.

Wjechał w niego rozpędzony autobus, a on poszedł do baru:

Przeczytaj więcej
Komentarze