Biedronka zmieni regulamin. Tak ominie zakaz handlu w niedziele

Magdalena Kulej
02.02.2018  09:50
Biedronka ominie zakaz handlu
Biedronka ominie zakaz handlu Fot: Karol Makurat / East News

Pracownicy nie są zadowoleni z nowych przepisów. 

Zakaz handlu w niedziele wejdzie w życie już w marcu. Sieć Biedronka ma go zamiar obejść. W tym celu będzie trzeba najpierw zmienić regulamin, a to nie spodoba się pracownikom.

Jak podaje wp.pl, właściciel sieci, spółka Jeronimo Martins Polska, oficjalnie zaproponował przesunięcie godzin obejmujących tzw. dobę pracowniczą w niedziele i święta. Pismo w tej sprawie przekazał do opiniowania związkom zawodowym 30 stycznia, czyli tego samego dnia, w którym prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i niektóre święta. 

Dla pracowników Sklepów niedziela i święto obejmuje 24 kolejne godziny przypadające odpowiednio między godziną 24:00 w sobotę a godziną 24:00 w niedzielę i między godziną 24:00 w dniu bezpośrednio poprzedzającym święto a godziną 24:00 w święto – brzmi jedna z propozycji. (wp.pl)

W praktyce oznacza to wprowadzenie nocnych zmian i wydłużenie godzin pracy sklepów. Pracownicy muszą więc liczyć się z tym, że wkrótce będą opuszczać sklep w sobotę tuż przed północą, a do pracy wrócą w poniedziałek po północy, czyli np. o 00:05.

Według informacji zebranych przez WP wynika, że związkowcy nie zamierzają zgodzić się na tę zmianę. Jeśli jednak taki zapisy zostaną wprowadzone, sprawa trafi do Państwowej Inspekcji Pracy oraz Głównego Inspektoratu Pracy.

Biedronka
Zagłosuj

Czy zakaz handlu w niedziele będzie dla Ciebie uciążliwy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze