Chciał wypompować paliwo z baku... odkurzaczem. Doszło do wybuchu

Wojciech Kozicki
27.12.2017  14:49
Tankowanie benzyny i wybuch
Tankowanie benzyny i wybuch Fot: East News

Fajerwerki na stacji benzynowej.

Może się zdarzyć, że zatankuje się samochód niewłaściwym paliwem. Opróżnienie baku nie jest już takie proste. Na pewno nie należy brać przykładu z 19-latka, który zmagał się z tym problem na stacji benzynowej w Lublinie.

Jak informuje dziennikwschodni.pl, niefortunnego tankowania dokonał w drugi dzień Bożego Narodzenia przy ulicy Łęczyńskiej. Nastolatek przyjechał na stację mercedesem z silnikiem diesla. Nalał jednak do baku benzynę zamiast oleju napędowego. Postanowił naprawić błąd i spróbował wypompować paliwo odkurzaczem przemysłowym, który był na wyposażeniu stacji.

Wybuch na stacji Statoil
Wybuch na stacji Statoil Fot: Google Maps

Spotka go kara

Taka „kreatywność” nie mogła się dobrze skończyć. Doszło do wybuchu. Mężczyźnie nic się nie stało, ale zniszczeniu uległ odkurzacz o wartości 16 tys. złotych. Miał szczęście, że ogień się nie rozprzestrzenił.

Internauci śmieją się z wpadki z odkurzaczem. Wielu z nich proponuje również autorskie rozwiązania jak pozbyć się paliwa z baku.

Powinien oporowo lać wodę do zbiornika, aby wypchnęła benzynę, a dopiero później odessać ją odkurzaczem - sugeruje robert5502 (wykop.pl).

A była informacja na odkurzaczu "prosimy nie odsysać nim paliwa"? Nie było? No to pozwać stację za stwarzanie zagrożenia.
Padalce wystawiają jakby nigdy nic odkurzacze do odsysania paliwa i pewnie cichaczem czerpią chora radoćć, gdy wybuchnie klientowi w twarz - podejrzewa dzikireks (wykop.pl).

Pomysłowy nastolatek musi zapłacić za wyrządzone szkody. Na tym jednak jego kłopoty prawdopodobnie się nie skończą. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu, a sprawą zajmie się prokuratura. Być może odpowie również za spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Wypompował paliwo odkurzaczem
Wypompował paliwo odkurzaczem Fot: Twitter.com/@tvn24
Przeczytaj więcej
Komentarze