Chciała mieć fioletowego psa. Prawie zabiła go farbą do włosów

Magdalena Kulej
26.01.2018  12:42
Suczka Violet została ufarbowana przez właścicielkę.
Suczka Violet została ufarbowana przez właścicielkę. Fot: facebook.com / @PinellasCountyAnimalServices

Klinika opublikowała historię pieska ku przestrodze. 

Weterynarze z Florydy podzielili się wzruszającą historią Violet, psa skazanego na okrutne cierpienia przez bezmyślną kreatywność swojej właścicielki. Kobieta postanowiła „wyrazić siebie” poprzez swojego pupila, co doprowadziło do poważnych obrażeń i zagrożenia życia suczki.

Jak podaje newsweek.com, klinika weterynaryjna w Pinellas przyjęła małego mieszańca maltańczyka po tym, jak jego właścicielka zdecydowała się zmienić kolor jego sierści na fiolet. Kobieta użyła do tego farby do włosów.

Suczka trafiła w ręce weterynarzy w bardzo złym stanie. Musieli jak najszybciej interweniować, bo przeznaczone do użytku przez ludzi chemikalia mogły ją zabić.

Miała spuchnięte oczy i liczne oparzenia. Podaliśmy jej płyny i leki przeciwbólowe. Staraliśmy się delikatnie wypłukać sierść z barwnika – opisują w sieci weterynarze. (facebook.com / @PinellasCountyAnimalServices)

Violet-2
Violet-2 Fot: facebook.com / @PinellasCountyAnimalServices

Niepokojące prognozy

Niestety sierść Violet schodziła z niej płatami razem ze skórą. Lekarze zaczęli też obawiać się o jej wzrok i możliwe infekcje.

Było gorzej, niż się spodziewaliśmy. Jak Violet miała to przeżyć? – dodają. (facebook.com / @PinellasCountyAnimalServices)

Na szczęście okaleczona suczka nie miała zamiaru się poddawać. Pod opieką weterynarzy zaczęła odzyskiwać siły. Klinika podzieliła się historią Violet po 3 miesiącach od jej przyjęcia. Tak długo trwała rehabilitacja, choć zwierzak wciąż jeszcze dochodzi do siebie.

Weterynarze opublikowali zdjęcia suczki ku przestrodze. Uczulają właścicieli zwierząt, by nigdy nie pomylili produktów przeznaczonych dla zwierząt z tymi dla ludzi. 

Violet-1
Violet-1 Fot: facebook.com / @PinellasCountyAnimalServices
Zagłosuj

Jakie kary powinny grozić za znęcanie się nad zwierzętami?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze