Ciała niemowląt w zamrażarce. Makabryczne odkrycie w domu pielęgniarki

Magdalena Barszczak
04.01.2018  10:06
Makabryczne odkrycie w Niemczech. Ciała dzieci w zamrażarce
Makabryczne odkrycie w Niemczech. Ciała dzieci w zamrażarce Fot: Flickr.com/Peter Galvin

Miejscowa społeczność jest w szoku.

Ta historia wstrząsnęła mieszkańcami małego miasteczka we wschodnich Niemczech. 46-letnia pielęgniarka z Benndorf w kraju związkowym Saksonia-Anhalt trzymała w zamrażarce ciała dwojga niemowląt.

Jak donosi portal mz-web.de, 46-latka została zatrzymana, ale w środę po przesłuchaniu opuściła areszt. Nie było wniosku o jej tymczasowe aresztowanie. Teraz kluczowe będą wyniki sekcji zwłok.

Wciąż nie wiemy, co się tam wydarzyło – oświadczył prokurator Heike Geyer. (mz-web.de)

Sprawa wyszła na jaw, kiedy były partner kobiety trafił na zwłoki jednego z dzieci. Po przeszukaniu mieszkania policjanci natrafili na ciało drugiego noworodka. Nie wiadomo, czy urodziły się martwe, czy zostały zabite. W zamrażarce mogły przeleżeć kilka miesięcy lub nawet lat. To ustalą szczegółowe badania w zakładzie medycyny sądowej.

Makabryczne odkrycie w Niemczech. Ciała dzieci w zamrażarce
Makabryczne odkrycie w Niemczech. Ciała dzieci w zamrażarce Fot: Mz-web.de

"Zawsze była miła"

46-latka ma dwoje dzieci z mężczyzną, który zawiadomił organy ścigania. Są oni rodzicami 20-latka i 15-latki, która nadal mieszka z matką. „Bild” podaje, że para była ze sobą przez 20 lat, ale od dłuższego czasu nie mieszkała razem. Ich nieletnia córka ma trafić pod opiekę urzędu ds. młodzieży.

Lokalna społeczność wciąż nie może uwierzyć w to, co się stało. Burmistrz Mario Zanirato jest zszokowany. Sam ma dzieci i wnuki. Mieszkańcy miasteczka często widywali kobietę w sklepie czy na placu zabaw. Jak to się stało, że nikt nie zauważył, że była w ciąży? Jej znajomi tłumaczą, że łatwo byłoby jej zataić ten fakt, ze względu na tuszę.

Znam ją, zawsze była miła – mówiła o 46-latce jedna z mieszkanek Benndorf. (mz-web.de)

Jestem zszokowana. Nigdy bym nie pomyślała, że jest zdolna do czegoś takiego - wspominała inna. (mz-web.de)

Niemieckie media ustaliły, że 46-latka pracowała jako pielęgniarka. Opiekowała się starszymi osobami. Przez długi czas miała pozostawać na zwolnieniu.

Przeczytaj więcej
Komentarze