Dzieci karmiły gołębie hot dogami. Matka musi zapłacić grzywnę

Magdalena Kulej
28.12.2017  15:28
Dzieci karmiły gołębie hot dogami. Matka musi zapłacić grzywnę
Dzieci karmiły gołębie hot dogami. Matka musi zapłacić grzywnę Fot: Facebook.com / Sel Lotto

Dzielenie się posiłkiem nie zawsze popłaca.

Gdy 31-letnia Katie Trudgill z Bradford w Anglii zabrała swoje dzieci na zakupy, nie spodziewała się wspólne popołudnie będzie ją tak drogo kosztować. A rachunek nie ma wiele wspólnego z zakupami.

Jak podaje express.co.uk, 5-letnia Amelia, 3-letni Finley i ich matka zrobili sobie przerwę w okolicach centrum handlowego Kirkgate. Zajadali się tam popularnymi w Wielkiej Brytanii kiełbaskami w cieście francuskim, a dzieci Katie postanowiły podzielić się smakołykami z gołębiami.

Mieli trochę okruchów na dnie torebek i rzucili je ptakom – tłumaczy matka. (express.co.uk)

Dziecięcą szczodrość przyuważył mundurowy, który natychmiast zwrócił młodym uwagę, a matkę zaskoczył grzywną w wysokości 80 funtów (ponad 370 zł) za zaśmiecanie otoczenia.

Gdybym wiedziała, nie pozwoliłabym na to moim dzieciom. Dali tylko resztki gołębiom. Żadnych śmieci, bo opakowania po przekąskach schowałam do torebki. Kiedy do nas podszedł, na ziemi już nic nie było, bo gołębie wszystko zjadły – żali się kobieta. (express.co.uk)

Katie i pozostali mieszkańcy miasta muszą się przygotować, że takie kary będą nakładane na nich częściej. Władze Bradford rozpoczęły niedawno kampanię „Oczy”, której celem jest zapobieganie zaśmiecaniu ulic. Kary w wysokości 80 funtów mają uczulić mieszkańców na problem brudnego miasta i powstrzymać ich przed wyrzucaniem nawet najmniejszych śmieci na ulicę.

Gołębie
Przeczytaj więcej
Komentarze