Dzieci szły do przedszkola z jedną brwią, wracały z dwiema. Matki zawiadomiły policję

Magdalena Kulej
08.02.2018  14:29
depilacja brwi u dzieci w przedszkolu
depilacja brwi u dzieci w przedszkolu Fot: facebook.com / Alyssa Salgado

Pedagodzy nie przepadają za monobrwią.

Rodzice wysyłają swoje pociechy do przedszkola, by poszerzyły horyzonty, nauczyły się samodzielności czy funkcjonowania w grupie. Zwykle nie biorą pod uwagę, że ich dzieci mogą tam przejść również fizyczną metamorfozę.

Jak podaje timesunion.com, przedszkole w Pasco w stanie Waszyngton zostało poddane kontroli po tym, jak dwie matki zgłosiły, że przedszkolanki depilują woskiem ich dzieci.

Jedna z nich, Alyssa Salgado, opublikowała na Facebooku historię jej 2-letniej córki, która wróciła do domu z zaczerwienioną skórą na twarzy. Mała Lilayiah jeszcze rano miała w tym miejscu monobrew.

Posłałam ją do przedszkola, żeby się nią zaopiekowali. Ja w tym czasie staram się skończyć szkołę. Wczoraj odebrałam córkę i zobaczyłam czerwony ślad pomiędzy brwiami. Myślałam, że to otarcie, ale nie… Te kobiety postanowiły wyregulować jej brwi woskiem! - napisała. (facebook.com / Alyssa Salgado)

Boys & Girls Clubs of Benton and Franklin Counties
Boys & Girls Clubs of Benton and Franklin Counties Fot: facebook.com / Boys & Girls Clubs of Benton and Franklin Counties

Przypadek jeden z wielu

Oburzona matka natychmiast skontaktowała się z dyrekcją przedszkola. Jak tłumaczy na Facebooku, dyrektorka wyśmiała  i zarzuciła kłamstwami. Niedługo potem okazało się, że podobny incydent zgłosiła Glenda Maria Cruz. Kobieta twierdzi, że brwi jej 2-letniego syna również zostały wyregulowane. Chłopiec miał prosić mamę, by nie dotykała jego twarzy.

Nie, nie, przestań. To boli – miał powiedzieć dwulatek. (timesunion.com)

Według nieoficjalnych informacji z kobietami skontaktowały się też inne matki, według których ich dzieci też były "poprawiane" przez pedagogów. We wtorek zgłosiły sprawę na policję. Dochodzenie w sprawie ma potrwać do 30 dni.

Zagłosuj

Czy przedszkolanki miały prawo depilować brwi dzieci?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze