Dzik wtargnął na mszę. Gonił parafian i splamił ściany krwią

Magdalena Kulej
23.01.2018  10:58
Dzik wtargnął na mszę.
Dzik wtargnął na mszę. Fot: Facebook.com / @Grabiszynek

Wierni osłaniali się kościelnymi ławkami.

Aby spotkać na swojej drodze dzika, nie trzeba już wypatrywać go w zagajniku. Coraz częściej widuje się go w centrach dużych miast. Niewielu jednak natknęło się na to zwierzę podczas niedzielnego nabożeństwa.

Jak podaje rudaslaska.naszemiasto.pl, w niedzielny poranek do kościoła parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie wdarł się dorosły odyniec. Swoją obecność wyraźnie zaakcentował, bo do świątyni wbiegł przez szybę w drzwiach wejściowych i rzucił się w kierunku przerażonych parafian.

Wybił szybę, zniszczył dwa wazony i figurę Jezusa - mówi asp. Arkadiusz Ciozak, rzecznik rudzkiej policji. (rudaslaska.naszemiasto.pl)

Wierni ze zgrozą spoglądali na ściany świątyni, po których spływała krew okaleczonego dzika i podjęli decyzję o samodzielnej próbie wypłoszenia zwierzęcia. Mimo wybuchu paniki udało się ustawić barykady z kościelnych ławek, tworząc korytarz prowadzący do drzwi. Dzik skorzystał z zaproszenia do wyjścia i oddalił się jeszcze przed przyjazdem dzielnicowych.

Dzik trafił do kościoła prawdopodobnie z pobliskich lasów, które opuścił w poszukiwaniu pożywienia. Jego sprawą zajęło się już centrum zarządzania kryzysowego UM Ruda Śląska. 

Zagłosuj

Czy popierasz odstrzał dzików?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze