Gang emerytów wyłudził 6 mln zł. 81-latka wsypały koleżanki

Magdalena Barszczak
14.12.2017  12:32
Najstarszy gang w Polsce. Emeryci wyłudzili 6 mln zł
Najstarszy gang w Polsce. Emeryci wyłudzili 6 mln zł Fot: Maxpixel.com

Życie tych staruszków już nie jest takie wesołe.

Policjanci zatrzymali oszustów, którzy łącznie mają 224 lata. Jak donosi onet.pl, łupem najstarszego gangu w Polsce padło prawie 6 mln zł.

Jan Z. posiadał pełnomocnictwa do rachunku bankowego znajomego oraz do sprzedaży jego nieruchomości. Między 2007 a 2011 rokiem 81-latek przeprowadzał transakcje w imieniu pokrzywdzonego, nie podając mu rzeczywistych sum, jakie wpłynęły na konto. Zaniżał kwoty i inkasował różnicę.

Pomagały dwie emerytki

Kilka razy dokonał również wypłat z konta kolegi, a raz przelał na własny rachunek całą należność za sprzedaż jednej z nieruchomości. W swoje ciemne sprawki zaangażował dwie koleżanki, 75-letnią Jadwigę W. oraz 68-letnią Wiesławę W.

Mając wiedzę o pochodzeniu pieniędzy z przestępstw - pomagały mu w ich ukryciu - podkreślił prokurator. (onet.pl)

Śledczy znaleźli u podejrzanych 700 tys. złotych w gotówce. Jan Z. nie przyznał się do winy, ale zrobiły to jego znajome. Za przywłaszczenie pieniędzy staruszkowie mogą trafić na 10 lat za kratki.

Emeryci są objęci dozorem policji. Wobec całej trójki prokurator zastosował poręczenia majątkowe - wobec Jana Z. jest to milion złotych, zaś wobec kobiet po 400 tys. zł.

 

staruszek
Przeczytaj więcej
Komentarze