Ikea szokuje w najnowszej reklamie. Namawia kobiety do... sikania

Magdalena Barszczak
11.01.2018  12:02
Ikea każe kobietom nasikać na reklamę
Ikea każe kobietom nasikać na reklamę Fot: East News

"To może zmienić twoje życie".

Szwedzka sieć sklepów wie, jak przyciągnąć uwagę klientów. W najnowszej papierowej reklamie Ikea prosi panie, by nasikały na stronę z ofertą łóżeczek dziecięcych. Jeśli będą miały szczęście, dostaną zniżkę na ten produkt.

Sikanie może zmienić twoje życie – można przeczytać nad ogłoszeniem. Meblowy gigant wykorzystał tu technologię podobną do tej z testów ciążowych. Pozytywny wynik będzie oznaczać promocyjną cenę mebla. Zamiast 995 szwedzkich koron (ok. 420 zł)  za łóżeczko będzie trzeba zapłacić 495 koron (ok. 200 zł).

Za kontrowersyjną kampanię reklamową odpowiedzialna jest szwedzka agencja Åkestam Holst.

Aby reklama zadziałała, musieliśmy dokonać kilku modyfikacji technicznych. Pasek znany z testów ciążowych zawierał antyciała, które łączyły się z hormonem ciążowym hCG. To poskutkowało zmianą kolorów - mówili portalowi adweek.com pomysłodawcy projektu. (mirror.co.uk)

Ikea każe kobietom nasikać na reklamę
Ikea każe kobietom nasikać na reklamę Fot: Youtube.com/IKEA Sverige

"Do czego zmierza ten świat?"

Niestety, Polki na razie nie będą mogły spełnić życzenia twórców reklamy. Obecnie jest ona dostępna tylko w szwedzkim magazynie dla kobiet, „Amelia”.

Nowatorski pomysł spotkał się z różnymi reakcjami w mediach społecznościowych. Niektórzy byli zachwyceni, inni zniesmaczeni.

Nie wiem, do czego zmierza świat. Darmowy test ciążowy? Z reklamą IKEA? – pytał jeden z internautów. (mirror.co.uk)

Reklama, która jest testem ciążowym. Genialne i pomysłowe – napisała Jayne. (Twitter.com/JayneKitsch)

Tym razem jednak przesadzili. Po pierwsze trudno sobie wyobrazić, że ktoś jednak zastosuje się do wskazówek. Po drugie, nie dla każdego wynik pozytywny będzie dobrą informacją. Informacja o zniżce w tej sytuacji raczej przyjemności nie sprawi. (Twitter.com/lheventstudio)

To nie pierwszy raz, kiedy Ikea zaskakuje. W zeszłym roku firma użyła hasła zapożyczonego od Apple i umieściła na zdjęciu prawdziwe, nadgryzione jabłko nawiązujące do logo firmy.

Ikea chce, by klientki nasikały na reklamę:

Przeczytaj więcej
Komentarze