Jest najbardziej owłosioną dziewczyną na Ziemi. Wreszcie znalazła miłość

Wojciech Kozicki
04.01.2018  13:03
Supatra 'Natty' Susuphan dziewczyna wilkołak
Supatra 'Natty' Susuphan dziewczyna wilkołak Fot: Youtube.com/Barcroft TV

Ma ambitne plany na przyszłość.

Supatra "Natty" Susuphan została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. W 2010 roku uznano ją za najbardziej owłosioną dziewczynę na świecie. Nie przeszkodziło jej to jednak w znalezieniu drugiej połówki.

17-letnia Tajlandka z Bangkoku cierpi na hipertrichozę (Ambras Syndrome ), zwaną także „syndromem wilkołaka”. Choroba objawia się nadmiernym owłosieniem ciała. W przypadku Natty pokryło niemal całą twarz, plecy, uszy i kończyny. 

To bardzo rzadka przypadłość. Dziewczyna jest jednym z 50 odnotowanych przypadków od czasów średniowiecza. Zanim problem uznano za chorobę, dotknięte nią osoby nazywano wilkołakami

U Tajlandki schorzenie zdiagnozowano w momencie narodzin. Musiała wówczas przejść dwie operacje. Rozszerzono jej górne drogi oddechowe i umożliwiono w ten sposób normalne oddychanie. 

Jej nozdrza miały zaledwie milimetr szerokości. Przez pierwsze 3 miesiące życia oddychała jedynie w inkubatorze. Spędziła w szpitalu prawie rok – wyznał jej ojciec Sammrueng (dailymail.co.uk).

Nastolatka nie ma zamiaru ukrywać się w domu. Jest popularna w swoim kraju. Zdążyła już przywyknąć do choroby. Włosy po prostu są i nie czuje ich obecności. Ma jednak nadzieję, że pewnego dnia ktoś odkryje lekarstwo na hipertrichozę.

owłosiona

Wielka miłość

Latami próbowała pozbyć się nieustannie rosnącego zarostu. Sammrueng powiedział lokalnym mediom, że nie pomogły terapie laserowe. Musi więc regularnie golić całe ciało. W szkole miała pseudonim Chewbacca. Nazywano ją także wilczycą.

Nie czuję się inna od rówieśników. Mam wielu przyjaciół. Bycie owłosioną czyni mnie po prostu wyjątkową. Zdarzało się jednak, że mówiono o mnie "małpia twarz” – powiedziała nastolatka (dailymail.co.uk).

„Każda potwora znajdzie swojego amatora”. Susuphan zakochała się i wkrótce opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z mężem. Napisała również, że wybranek nie jest jedynie jej pierwszą miłością, ale miłością całego życia.

Susuphan zawzięcie uczy się matematyki. W przyszłości chciałaby tłumaczyć ją dzieciom. Zamierza także zostać lekarzem i pomagać chorym ludziom.

Ma owłosione całe ciało, ale stara się żyć normalnie:

Przeczytaj więcej
Komentarze