Jest tak zimno, że zamarzła Niagara. Kraina lodu przyciąga turystów

Magdalena Kulej
03.01.2018  13:46
Niagara pokryta lodem przyciąga instagramerów
Niagara pokryta lodem przyciąga instagramerów Fot: Instagram.com / @nataliemaier

Wodospad zawstydził Elsę. 

Tegoroczna zima naprawdę zaskoczyła mieszkańców USA. Tak arktycznym powietrzem nie oddychali od lat, a zima nie ma zamiaru odpuścić.

Szczególną odsłoną tej pory roku cieszą się zwłaszcza odwiedzający słynny wodospad położony na granicy północno-wschodniego wybrzeża USA i Kanady. Jak informuje bbc.com, pomimo doskwierających mrozów chętnych do wyprawy nad Niagarę nie brakuje.

Internauci żartują, że wodospad wygląda, jak po wizycie Elsy z „Krainy Lodu” i mają trochę racji. Do wizyty w tym miejscu zachęcają zjawiskowe widoki, bo wysoka na 50 metrów Niagara pokryła się śniegiem i soplami lodu, przypominając prawdziwie bajkową krainę. Marznące stopy i czubki nosów nie mają znaczenia dla pasjonatów fotografii i dzielnych instagramerów. 

Chętni na wycieczkę w niedalekiej przyszłości muszą się jednak dobrze przygotować. Synoptycy ostrzegają, że z powodu utrzymujących się mrozów wodospad może w ciągu miesiąca zamarznąć całkowicie. Ostatni taki przypadek zanotowano w styczniu 2014 roku. Temperatury sięgały wówczas -19 stopni Celsjusza. 

Zobacz bajkowe zdjęcia wodospadu Niagara:

Przeczytaj więcej
Komentarze