Tym razem Kinga Rusin ostro się wkurzyła. Opublikowała szokujące zdjęcie

Magdalena Kulej
08.01.2018  09:56
Kinga Rusin nie daje za wygraną. Opublikowała szokujące zdjęcie
Kinga Rusin nie daje za wygraną. Opublikowała szokujące zdjęcie Fot: Artur Zawadzki / East News

Dziennikarka nie ustaje w apelach.

Kinga Rusin nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Prezenterka znana z zagorzałej walki o prawa zwierząt i lepsze zarządzanie środowiskiem po raz kolejny apeluje o wsparcie w emocjonalnych wpisach w mediach społecznościowych.

Jak podaje wp.pl, Rusin stawała już w obronie łosi i drzew w Puszczy Białowieskiej, a teraz ostro przeciwstawia się prawu łowieckiemu. Szokuje Was to zdjęcie? Mnie też! Nie pozwólmy na to! – napisała pod kontrowersyjnym zdjęciem, nawołując do internautów o podpisanie petycji przeciw nowelizacji prawa łowickiego według projektu ministra Szyszki. Choć nowelizacja ma zostać przyjęta przez podkomisję już 9 stycznia, Kinga Rusin nie dopuszcza.

Pomimo, że społeczne poprawki przepadły na etapie prac w podkomisji, tego dnia mogą być jeszcze raz rozpatrywane oraz mogą być uwzględnione na dalszym etapie prac legislacyjnych - w Komisji Ochrony Środowiska oraz w Sejmie na sali plenarnej. Wywrzyjmy presję na posłów, żeby stanęli po stronie społeczeństwa a nie myśliwskiego lobby! - nawołuje Rusin. (Instagram.com / @kingarusin)

Niech władza zobaczy co myślą Polacy! Zalejmy ich skrzynki mailami. Niech mają poczucie odpowiedzialności za swoje decyzje! Niech wiedzą, że naród patrzy im na ręce! Niech wiedzą, że reprezentują suwerena a nie wąskie grono uprzywilejowanych myśliwych! - dodaje dziennikarka. (Instagram.com / @kingarusin)

Chcą nam zabronić wchodzenia do lasów, żebyśmy nie mogli być świadkami barbarzyństwa i bezprawia, żebyśmy nie mogli tego nagłaśniać i protestować! (Instagram.com / @kingarusin)

Zapowiadane zmiany w prawie łowieckim nie bez powodu budzą olbrzymie kontrowersje. Jeśli wejdą w życie, myśliwi zostaną wpuszczeni na tereny parków narodowych i rezerwatów przyrody. Oni sami z kolei będą mieli prawo, pod groźbą grzywny, wyprosić z lasu każdego spacerowicza czy grzybiarza „utrudniającego polowanie”. 

Kinga Rusin już niejednokrotnie publikowała w sieci drastyczne zdjęcia i nawoływała do sprzeciwu.
Kinga Rusin już niejednokrotnie publikowała w sieci drastyczne zdjęcia i nawoływała do sprzeciwu. Fot: Instagram.com / @kingarusin
Przeczytaj więcej
Komentarze