Klientka oskarżyła Tesco o seksizm. Obraził ją konkretny przedmiot

Magdalena Kulej
13.02.2018  12:56
Wózki w Tesco seksistowskie.
Wózki w Tesco seksistowskie. Fot: flickr.com / sikeri

Internauci myśleli, że to żart. 

Tesco mierzy się z poważnym oskarżeniem. Jedna z brytyjskich klientek supermarketu w Manchesterze stwierdziła, że sklepowe wózki są… seksistowskie. Swoim odkryciem przyczyniła się do wybuchu wielkiego skandalu. Jak podaje thesun.co.uk, na wózki kobieta poskarżyła się na Twitterze.

Tesco, czy to tylko kobiety robią zakupy i opiekują się dziećmi? – napisała na Twitterze. (thesun.co.uk)

Sprawa dotyczy znaczków informacyjnych na okrągłej rączce. Widać na nich kobietę pchającą koszyk z dzieckiem. To właśnie wizerunek kobiety stał się powodem burzliwej dyskusji w mediach społecznościowych. Choć post nie jest już dostępny, brytyjskie media podają, że skargę opatrzono znanym hashtagiem #everydaysexism (codzienny seksism), a na tweet zareagowały setki osób.

Wózek
Wózek Fot: twitter.com / @thedebateapp

Wózek neutralny

Do awantury włączyła się nawet szefowa grupy Rosa Fundusz Kobiet i Dziewcząt Zjednoczonego Królestwa, Samantha Rennie.

To drobnostka, która jednak umacnia stereotypowe idee, że to tylko kobiety są odpowiedzialne za robienie cotygodniowych zakupów – powiedziała Rennie w rozmowie z mediami. (thesun.co.uk)

Wielu internautów ma na ten temat inne zdanie i poleca oburzonym kobietom ochłonąć. Wielu stanęło w obronie supermarketu, twierdząc, że kobieta na znaczku wcale nie musi nią być. 

Dorośnij, to jest żałosne. To tylko obrazek na wózku. Na świecie dzieją się ważniejsze rzeczy – pisze Naz. (twitter.com / @BeardedBHAFC)

Ta obrażona kobieta musi się ogarnąć. Na znaczku może być mężczyzna przebrany za kobietę - napisał internauta o nicku @MrStick. (inews.co.uk)

Mimo wielu rozbawionych komentarzy odkrycie klientki sklepu okazało się dla sieci supermarketów na tyle krzywdzące, że już po dwóch dniach rzecznik Tesco wydał oficjalne oświadczenie. Okazało się, że pracownicy Tesco błyskawicznie wzięli sprawę w swoje ręce.

Każdy jest w Tesco mile widziany  i dlatego zmieniamy już znaczki na naszych wózkach na neutralne płciowo. (thesun.co.uk)

Neutralne symbole są już widoczne na 20 tysiącach wózków. Znaczki pojawią się wkrótce na kolejnych, tak by żaden wózek w Wielkiej Brytanii już nigdy nie obraził żadnej kobiety

Zagłosuj

Czy podzielasz opinię obrażonej klientki Tesco?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze