Kobra ukąsiła nastoletniego właściciela. Spytał o poradę znajomych na WhatsAppie

Magdalena Kulej
19.12.2017  16:28
Kobra ukąsiła nastolatka
Kobra ukąsiła nastolatka Fot: AFP / East News

Zabójcze hobby doprowadziło do tragedii. 

Niebezpieczne zainteresowania doprowadziły do tragedii, gdy pochodzący z Indonezji Syahril (Aril) Sultan Nasir został śmiertelnie ukąszony w ramię przez swojego węża.

Chłopiec zbliżył się do kobry z zamiarem zrobienia jej zdjęcia. Udało się, ale efektowną fotografię przypłacił życiem.

Jak podaje lokalny portal news.detik.com, wąż ukąsił 14-latka w rękę, gdy ten był w domu sam. Chłopiec zamiast udać się po pomoc, zgłosił się po poradę do internautów.

Pierwsze z dwóch zdjęć udostępnił na swoim WhatsAppie 11 grudnia ok. godz. 9:50 czasu lokalnego. Widać na nim wyraźnie, jak gotowy do ataku gad rozkłada swój charakterystyczny kaptur na karku. Chłopak opatrzył je podpisem: „Dlaczego się nie uśmiechniesz?”. Cztery minuty później Aril znowu wrzucił fotografię do komunikatora - tym razem była to rana po zębach jadowych kobry.

Jeżeli ktokolwiek uważa się za mojego przyjaciela, proszę niech zawiezie mnie do szpitala - brzmi wiadomość, którą wysłał jako apel o pomoc.

Ryzykowna pasja

Jeden ze znajomych chłopca zabrał go do szpitala zaledwie kilkadziesiąt minut od ukąszenia, ale było już za późno. 14-latek zapadł w śpiączkę, z której nie dało się już go wybudzić. Zmarł około 22:00 - dwanaście godzin po ugryzieniu przez kobrę.

Publikacja Arila (na WhatsAppie) nie była chwaleniem się urazem, ale dramatyczną prośbą skierowaną do jego przyjaciół - wyjaśniała prasie matka chłopca, Neuis Marpuah. (dailymail.co.uk)

Lokalne media informują, że młody Indonezyjczyk mógł posiadać w domu nawet kilkanaście węży. Był też aktywnym członkiem charytatywnej grupy organizującej występy uliczne z udziałem niebezpiecznych gadów. 

14-latek ugryziony przez kobrę
14-latek ugryziony przez kobrę Fot: news.detik.com / WhatsApp
xtc_indonesia Instagram
xtc_indonesia Instagram Fot: Instagram.com/xtc_indonesia
Aril z kobrą
Aril z kobrą Fot: Instagram.com/Aril
Przeczytaj więcej
Komentarze