Kolejna afera w H&M. Sieć wycofuje kontrowersyjne skarpetki

Magdalena Kulej
30.01.2018  13:44
H&M wycofuje skarpetki.
H&M wycofuje skarpetki. Fot: Agencja Gazeta, facebook.com / Portalb

Klienci są oburzeni motywem ludzika Lego.

Jeszcze nie ucichły echa po ostatnich kłopotach z kontrowersyjnym produktem sieci odzieżowej H&M, a sklep już stawia czoła kolejnemu skandalowi. Po wybuchu głośnej dyskusji wokół rasistowskiej reklamy bluzy z napisem „Najfajniejsza małpka w dżungli”, klienci po raz kolejny wzywają do bojkotu H&M. Tym razem poszło o skarpetki.

Jak podaje express.co.uk, budzące tyle emocji skarpetki przedstawiają ludzika Lego trzymającego młot pneumatyczny. Pozornie niewinny nadruk sprowadził na szwedzką sieć odzieżową falę negatywnych komentarzy, bo znaleźli się tacy, którzy dopatrzyli się w odwróconym do góry nogami wzorze słowa „Allah”

Szybka reakcja odzieżowego giganta

Petra Buchinger, rzecznik prasowa H&M podkreśliła, że jest to całkowity zbieg okoliczności.

W H&M zawsze staramy się oferować produkty, które naszym zdaniem docenią nasi klienci. Grafika na tej skarpecie przedstawia figurkę Lego, a każde inne znaczenie jest przypadkowe. Przepraszamy, jeśli ten motyw kogoś uraził. (express.co.uk)

Pomimo zapewnień o błędnej interpretacji nadruku przez klientów, sieć postanowiła wycofać produkt ze swojej oferty. Decyzja zapadła ze względu na napływające wciąż skargi.

Napis „Allah” w piśmie arabskim i wycofana skarpetka z oferty H&M.
Napis „Allah” w piśmie arabskim i wycofana skarpetka z oferty H&M. Fot: twitter.com / @jihadwatchRS
Zagłosuj

Czy skarpetki słusznie budzą kontrowersje?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze