Kolejne polskie miasto przywita Nowy Rok bez fajerwerków. To dla dobra zwierząt

Magdalena Kulej
27.12.2017  15:58
Kolejne polskie miasto przywita Nowy Rok bez fajerwerków. To dla dobra zwierząt
Kolejne polskie miasto przywita Nowy Rok bez fajerwerków. To dla dobra zwierząt Fot: Robert Stachnik / East News

Obrońcy praw czworonogów dopinają swego.

Właściciele zwierząt z Sosnowca mogą odetchnąć z ulgą. To kolejne miasto, które poważnie potraktowało petycje obrońców zwierząt i podjęło kroki, by uniknąć stresu, jakiemu poddane są pupile podczas nocy sylwestrowej.

Jak podaje portal wiadomosci.gazeta.pl, na rezygnację z noworocznych fajerwerków zdecydowano się wcześniej również w Białymstoku, Wrocławiu i Krakowie. Prezydent Sosnowca poinformował, że nadejście 2018 roku mieszkańcy uczczą pokazem laserów. Decyzja podyktowana jest dobrem zwierząt, które z powodu huku narażone są na olbrzymi lęk, stres, a nawet fizyczny ból.

"Światełko" w nowej formie

To postanowienie nie ogranicza się jednak wyłącznie do ostatniej nocy w roku. Okazuje się, że lasery będą uświetniały też styczniowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taką formę tradycyjnego „Światełka do nieba” przyjęły już wcześniej takie miasta jak Płock, Łódź czy Szczecin.

Na odejście od sztucznych ogni ze względu na dobro zwierząt decyduje się coraz więcej miejscowości. Nie jest to tylko polski trend. Nad całkowitym zakazem używania fajerwerków rozważa się w Wielkiej Brytanii, a w niektórych stanach USA takie świętowanie jest surowo zabronione przez okrągły rok.

Przeczytaj więcej
Komentarze