Kompromitująca wpadka w „Jeden z dziesięciu”. Internauci nie mieli litości

Magdalena Barszczak
18.12.2017  14:06
Wpadka w "1 z 10". Nie uznali poprawnej odpowiedzi gracza
Wpadka w "1 z 10". Nie uznali poprawnej odpowiedzi gracza Fot: Facebook.com/Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Tadeusz Sznuk nie zareagował w porę.

Przyzwyczailiśmy się już do mniej lub bardziej zabawnych wpadek w teleturniejach. Zazwyczaj jednak zdarzają się one po stronie uczestników. Tym razem pomylili się organizatorzy "Jeden z dziesięciu".

Program cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. A osoby, które się do niego zgłaszają, mogą pochwalić się rozległą wiedzą. Pytanie, którego dotyczył błąd, nie należało do najtrudniejszych. W 16. odcinku teleturnieju Tadeusz Sznuk zapowiedział kategorię "Sport".

Ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej? - padło z ust prowadzącego.

Uczestnik odpowiedział prawidłowo, mówiąc, że "raz". Niestety odpowiedź została uznana za błędną. Tadeusz Sznuk argumentował, że olimpiada odbyła się w Meksyku, który jednak leży w Ameryce Północnej.

Internauci szybko wyłapali wpadkę i zareagowali w mediach społecznościowych. Czyżby organizatorzy wymazali z pamięci cały zeszły rok?

A co z igrzyskami olimpijskimi w Brazylii ? Czy mi się wydaje czy nastąpiła jakaś dziwna pomyłka - dziwił się Krzysztof. (Facebook.com/jedenzdziesieciu)

Czemu w dzisiejszym odcinku w pytaniu o igrzyska olimpijskie w Ameryce Pd odpowiedź uczestnika była błędna? Czyżby ktoś zapomniał o igrzyskach olimpijskich w 2016 w Rio? - nie dowierzał Michał. (Facebook.com/jedenzdziesieciu)

Pewnie w puli mieli pytanie sprzed paru lat i go nie zaktualizowali po 2016 - napisał 19dexter85. (Youtube.com/WrongSide2)

Pan Jan powinien złożyć protest ws. pytania o igrzyska. Były już takie przypadki, że zawodnicy występowali ponownie w teleturnieju, gdy wcześniej odpadli z powodu nieuznanej, choć dobrej odpowiedzi - dodał Adam. (Facebook.com/jedenzdziesieciu)

Organizatorzy przeprosili za błąd i szybko wydali oświadczenie na Facebooku.

Wszyscy uczestnicy 16. odcinka 103 serii teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pan Jan, któremu zadano niefortunne pytanie, stoi jako piąty od prawej:

Przeczytaj więcej
Komentarze